- Reklama -

Ruszył nabór wniosków Lubelskie Lokalnie

Fundacja Fundusz Ziemi Biłgorajskiej i Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych ogłosili kolejną odsłonę konkursu grantowego, jakim jest Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 4. Wobec tego młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne i samopomocowe będą mogły pozyskać aż 5 tysięcy złotych na realizację swojego projektu.

Nabór wniosków o dotację trwa od 1 marca do 31 marca 2020 roku. W ramach tego FFZB wybierze około 70 wniosków do realizacji. Maksymalną kwotę dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść  5.000 złotych.

– Warto wziąć w nim udział, ponieważ to jest jeden z nielicznych konkursów grantowych, gdzie grupa nieformalna 3-osobowa może pozyskać grant na realizację różnych działań ze sfery pożytku publicznego i wolontariatu, a młoda organizacja pozarządowa może pozyskać nie tylko na działanie, ale również na rozwój instytucjonalny (sprzęt, szkolenia, różnego rodzaju wyjazdy) – mówi Maciej Mulawa, koordynator projektu.

Aby ułatwić napisanie i złożenie odpowiedniego wniosku, będą organizowane specjalne szkolenia prowadzone przez animatorów  w każdym powiecie województwa lubelskiego. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wziąć udziału w tego typu spotkaniach, będzie zaplanowane pod koniec miesiąca szkolenie internetowe.

Organizatorzy kolejnej odsłony konkursu grantowego jakim jest Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 4, zachęcają organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, aby stworzyły takie pomysły, w które będzie zaangażowana duża liczba osób. Istotne jest aby taka grupa miała konkretny pomysł w jaki sposób przyczyni się to do jej rozwoju tzn. aby miała tzw. biznes plan  na około dwa lata do przodu, który następnie przedstawi we wniosku. Ważne przy tym jest to, aby udowodnić że rzeczywiście jest im to potrzebne i faktycznie umożliwi rozwój ich organizacji.

- Reklama -

Wszystkie informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie projektowej www.lubelskielokalnie.lbl.pl, tam są też adresy i nr telefonów do wszystkich animatorów.

W stosunku do ubiegłych lat ciekawym, a zarazem innym jest fakt, że organizatorzy dodatkowo premiują organizację z miasta Zamość, Chełm i Biała Podlaska. Poza tym, obecny konkurs odróżnia się od tych z ubiegłych lat, tym że jego inicjatorzy posiadają nagrody rzeczowe za dobrze opowiedzianym projekt.

– Oddzielna komisja będzie oceniać sprawozdania i będziemy zwracać uwagę jak ktoś opowiedział, zrealizował, jakie narzędzia promocyjne użył, w jaki sposób przedstawił w swoim lokalnym społeczeństwie swój projekt. Dla najlepiej opowiedzianych projektów będziemy mieli nagrody rzeczowe, po to aby na samym starcie zachęcić do mówienia o swoim projekcie – dodaje Maciej Mulawa.

Dotacje w łącznej kwocie 300 tysięcy złotych mogą ubiegać się organizacje grupy nieformalne mające siedzibę na terenie województwa lubelskiego. Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść 5 tysięcy złotych, a wnioski można składać do końca marca.

J.P.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Jakie drogi? mówi

    Od razu widać, że nie masz pojęcia o tego rodzaju przedsięwzięciach. Drogami i chodnikami niech zajmują się samorządy. Jeśli tego nie robią to zmieńcie sobie radnych i włodarzy.

  2. Michał mówi

    A ja mam inny pomysł. zamaist rozdawac pieniadze na lewo i prawo. na jakies smieszne mikrodotacje czy cos to moze lepiej skupic sie na rzeczach które sa niezbedne dla nas mieszkanców. nie jakies tam cos tam gdzies tam tylku tutaj i teraz. Wiec po pierwsze poprawa bezpieczenstwa . Czyli chodniki i sciezki rowerowe. Gdzuie sa? Nigdzie nie ma a sa bardzow azne tylu ludzi ginie na drogach. Oswietlic i prawidlowo oznakowac przejscia dla pieszych. Mozna np zamontowac lampe z czujnikiem ruchu i gdy pieszy stoi przed przejsciem lampa ostregawcza ostrzega kierujacego o tym. Nie jest to rozwiazanie idealne ale zawsze cos. kazda miescowosc i wiocha powinna miec co chodnik i lampy. Lampy ledowe dawno powinny juz byc. Gdzie sa? i an co my czekamy. Nastepna sprawa fotowoltaika gdzie jest. Czemu nie montujemy na dachach tylko czekamy na cud. wymiana pieców. owszem. Bardzo prosto i bez biurokracji. Kazdy kto wymieni piec na piec o klasie czystosci spalin aktualnie obowiazujacej dostanie zwrot 50% kosztów. Czemu nie. Ludzie na to pojda, Bo to sie im zwyczajnie oplaca. Podobnie z ociepleniem domu wymiana okien itp. wiadomo to bedzie kosztowac ale zamiast wywalac pienaidze na jakies cos gdzies tam. nie bede pisał ale wiadomo ze pieniadze sa na wszysko ale nie na to co potrzeba nam najbardziej. Czas sie obudzic i wziac na powaznie za te sprawy. Bo energia w góre idzie i to nie bedzie jedna podwyzka. takie podwyzki szykuja sie na m co rok. Wegiel zdrozeje bo rosyjski juz nie bedzie gdyz maja go zablokowac a nasz no có bedzie drogi i to bardzo. gaz tez drozeje a za nim wszystko. I jak bedziemy zyc za te pare groszy. Wiec trzeba sie obudzic skonczyc z politykowaniem i wziac sie za konkretna robota.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.