- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Konkurs grantowy rozstrzygnięty

Wszystko wskazuje na to, że będzie zdrowo, rodzinnie i bardzo ciekawie. Dzięki konkursowi grantowemu Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej "Działaj Lokalnie X" 11 projektów uzyskało dofinansowanie. Dotacje przyznano na łączną kwotę 55 tys. zł.
Czego możemy oczekiwać podczas ich realizacji? Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie stawia na rękodzieło. Swój projekt nazwała "Cuda wianki" i otrzymała na jego realizację 5000 zł. Gminny Ośrodek Kultury w Goraju pozyskał 5900 zł na projekt "Kiedy Goraj był Ładą – czyli gorajscy Słowianie w obrazkach". Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziakach chce odtworzyć ostatni dzień w obozie "Corda". Jej pomysł otrzymał dofinansowanie FLZB w wysokości 4000 zł. 
"Rodzinny plac zabaw "Pod sosną" przy remizie OSP w Korytkowie Dużym" – to tytuł projektu Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości. Strażacy pozyskali na ten cel 4400 zł. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu na projekt "Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców" otrzyma 4800 zł. Fundacja Społeczeństwa Obywatelskiego za kwotę 4000 zł zrealizuje projekt "Gotowanie i przepisy dla najmłodszych", a Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju otrzymał 4000 zł na dofinansowanie projektu "Rozśpiewani w tradycji".
Komisję konkursową przekonały także pomysły Grupy nieformalnej ZACIEKAWIENI (6 tys. zł na projekt "Biłgorajskie jakie cudne") i Stowarzyszenia Przyjaciół Toru Sportów Motorowych "AUTODROM BIŁGORAJ" (6 tys. zł na projekt "Umiem ratować").
Biłgorajskie Stowarzyszenie Amazonek pozyskało 5100 zł na swój projekt "Dbaj o zdrowie – wygraj z rakiem", a  Stowarzyszenie Noodles Stage otrzyma 5800 zł na projekt "Zasmakuj Zdowie! – Biłgorajski Festiwal Smaków".
Na konkurs ogółem wpłynęło 18 wniosków. Jednym z głównych kryteriów przy ocenie wniosków była w tym roku innowacyjność. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.