- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Zimowa pocztówka Gminy Biłgoraj”

Piękna „pani Zima” po kilkuletniej przerwie odwiedziła gminę Biłgoraj. Śnieg i mróz malował wspaniale krajobrazy, dając dużo radości i możliwości zabawy na świeżym powietrzu. Zimowy pejzaż sprzyjał i dawał dużo możliwości uczestnikom konkursu fotograficznego „Zimowa pocztówka Gminy Biłgoraj”.

- Reklama -

Powiększ, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia: 

Konkurs fotograficzny został zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju z siedzibą w Soli i skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Biłgoraj.

– Pomimo że „Pani Zima” dopisała i pięknie się prezentowała, to w konkursie wzięli udział uczniowie tylko z 6 szkół podstawowych z terenu gminy Biłgoraj: Soli, Bukowej, Ciosmów, Dereźni, Woli Dereźniańskiej i Dąbrowicy – informuje Zofia Nizio, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-VI, VII-VIII, a warunkiem uczestnictwa było przesłanie maksymalnie trzech zdjęć wraz z nazwą miejscowości, w której zdjęcie zostało zrobione.

– Celem konkursu oprócz promocji walorów przyrodniczych gminy Biłgoraj było zachęcenie dzieci i młodzieży do czynnego obcowania z naturą, uwrażliwienie na piękno natury zmieniające się wraz z porami roku, rozwijanie wyobraźni i spostrzegawczości, upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki – dodaje dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

W konkursie udział wzięło 65 uczestników, najwięcej ze Szkoły Podstawowej w Dereźni (42 uczestników), którzy przysłali 184 prace, wybór był bardzo trudny, bo wiele prac zasługiwało na nagrodę. Przy typowaniu zwycięzców kierowano się takimi kryteriami ukazania tematyki zimowej jak: artyzm, pomysłowość, unikalne ujęcia (fauny, flory, krajobrazu) oraz unikalne ujęcia zjawisk naturalnych (słońce, lód, śnieg, szadź, opad atmosferyczny, powietrze/mgła itp., sposób udokumentowania ludzkich działań (figury śniegowe, bałwany itp.)

Jury w składzie:

 • Grzegorz Szkutnik – członek Związku Polskich Fotografów Przyrody
 • Jerzy Odrzywolski – instruktor GOK w Biłgoraju
 • Jakub Nizio – influencer, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- Reklama -

w kategorii kl. I-III

 • I miejsce ex aequo: Laura Kaczor kl. I SP w Dąbrowicy, Ksawery Mucha kl. II SP
  w Ciosmach
 • II miejsce ex aequo: Natalia Paluch kl. II SP w Dąbrowicy, Julia Król kl. I SP w Dąbrowicy
 • III miejsce ex aequo: Filip Bednarczyk kl. I SP w Woli Dereźniańskiej, Szymon Psiuk kl. I SP w Dereźni
 • wyróżnienie: Adam Dzido kl. II SP w Woli Dereźniańskiej, Dawid Niemiec kl. I SP w Soli, Lidia Małek kl. II SP w Bukowej, Nela Rapa kl. III SP w Dereźni, Wiktoria Lewkowicz kl. III Sól

Kategoria kl. IV-VI

 • I miejsce ex aequo: Iga Szymczak kl. II SP w Woli Dereźniańskiej, Natalia Hołyst kl. IV SP w Dereźni
 • II miejsce ex aequo: Szymon Surmanowicz kl. VI SP w Soli, Alicja Psiuk kl. IV SP
  w Dereźni
 • III miejsce ex aequo: Eryk Knapik kl. V SP w Dereźni, Wiktoria Głaz kl. IV SP w Dereźni
 • Wyróżnienie: Mateusz Król kl. IV SP w Dąbrowicy, Samuel Bartosiński kl. VI SP w Dereźni, Łucja Strzałka kl. IV SP w Dereźni, Jakub Charkot kl. IV SP w Dereźni, Zuzanna Machoń kl. IV SP w Dereźni, Julia Lewkowicz kl. VI Sól, Sandra Pułapa kl. IV SP w Woli Dereźniańskiej

Kategoria kl. VII-VIII

 • I miejsce ex aequo: Aleksanda Rataj kl. VIII SP w Soli, Katarzyna Bielak kl. VII SP
  w Dereźni
 • II miejsce ex aequo: Klaudia Legieć kl. SP w Dereźni, Klaudia Antosz kl. VII SP w Dereźni
 • III miejsce: Sara Pułapa kl. VII SP w Woli Dereźniańskiej
 • Wyróżnienie: Wiktoria Grabias kl. VII SP w Dereźni, Kamila Różańska kl. VII SP w Dereźni

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy miejsca na podium. Szczególne podziękowanie składamy pani Małgorzacie Palikot, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej w Dereźni, za zmotywowanie uczniów do udziału w naszym konkursie – dziękuje Zofia Nizio.

 

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.