- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Konkurs dla młodych miłośników informatyki – Capture The Flag „153+1”

Ruszyła druga edycja międzynarodowego konkursu Capture The Flag "153+1". Został on zorganizowany z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem.

- Reklama -

W tym roku w przedsięwzięciu mogą wziąć udział uczniowie z zagranicy. W związku z polską prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej w konkursie oprócz uczniów szkół ponadpodstawowych z Polski mogą brać udział ich rówieśnicy z Czech, Słowacji i Węgier.

Finał planowany jest na 18 grudnia 2020 r. Organizatorem konkursu jest Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Na czym polega Konkurs Capture The Flag „153+1”?

Konkurs odwołuje się do popularnej formuły Capture The Flag. Jego celem jest popularyzowanie tematyki cyberbezpieczeństwa w atrakcyjny i przystępny dla młodych ludzi sposób. Organizatorzy chcą, aby młodzi ludzie rozwijali zainteresowanie cyberbezpieczeństwem i wykorzystywali swoje umiejętności zgodnie z prawem. Temu właśnie służy konkurs Capture The Flag „153+1”.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to międzynarodowe eliminacje przeprowadzone w formule on-line, drugi to wielki finał z udziałem 20 najlepszych drużyn z każdego państwa, który odbędzie się zdalnie.

Zasady uczestnictwa:

Uczestnicy konkursu będą musieli zmierzyć się z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi bezpośrednio tematyki związanej z aplikacjami www, przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

W konkursie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły oraz pojedynczy uczniowie. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel lub opiekun prawny, korzystając z formularza dostępnego się na stronie internetowej https://www.153plus1.eu
Zgłoszenia można przysyłać do 22 listopada br. do godz. 23.59.

Pierwszy etap potrwa od 23 listopada do 4 grudnia 2020 r. i zostanie przeprowadzony w formule on-line. Drugi etap, czyli finał konkursu, jest planowany na 18 grudnia i odbędzie się w formie zdalnej (online).

- Reklama -

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

Zwycięskie drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe:

za I miejsce – 10 000 zł, za II miejsce – 5000 zł, a za III miejsce – 2500 zł.

Dodatkowe informacje oraz cały regulamin konkursu znajdują się na stronie: https://www.153plus1.eu/

Pasjonujesz się informatyką? Myślisz o karierze programisty?

Chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem?

Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Weź w nim udział!

Red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.