- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Konkurs dla KGW. Do wygrania stroje ludowe do 20 tys zł.

Tradycja i nowoczesność – czy mogą istnieć ze sobą w harmonii? Obie wnoszą do naszego życia coś cennego i ważnego. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 października br.

– Koła Gospodyń Wiejskich od lat przepięknie kultywują folklor lokalny. Konkurs dedykujemy właśnie im, zachęcając do pochwalenia się działalnością stowarzyszeń w swoich miejscowościach – mówi członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Wychodząc naprzeciw niesłabnącym pokładom energii, drzemiącym w szeregach organizacji wiejskich, zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego do udziału w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”. Konkurs jest motywacją do działania na rzecz rozwoju swojej miejscowości i jej otoczenia. Celem całego przedsięwzięcia jest wyłonienie najaktywniejszych KGW, które podtrzymują lokalne tradycje.

Wykorzystując dowolną technikę wykonania, tj. prezentację, opis, pracę plastyczną, uczestnicy powinni zaprezentować historię najbliższej okolicy. Chodzi o to, w jaki sposób uświadamiają kolejnym pokoleniom potrzebę upowszechniania tradycji, jak tworzą więzi społeczne i międzypokoleniowe oraz jakie mają sposoby na zintegrowanie środowiska lokalnego oraz kształtowanie poczucia przynależności do swojego regionu i potrzeby ochrony jego dziedzictwa kulturowego.

Konkurs ma na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny oraz zachęcenie przedstawicieli lokalnych społeczności do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnej tradycji i wiedzy o kulturze swojego regionu.

- Reklama -

Komisja Konkursowa wyłoni trzech równorzędnych zwycięzców. Dla laureatów przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody – zakup strojów ludowych o wartości do 20 tysięcy zł.

Na zgłoszenia do konkursu koła gospodyń wiejskich mają czas do 26 października br. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie urzędu: www.lubelskie.pl (kliknij tutaj).

adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: KONKURS „Piękno tradycji we współczesnym świecie”).

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.