Automax

Konkurs „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z organizacją Pracodawcy Ziemi Lubelskiej oraz Lokalną Grupą Działania "Ziemia Biłgorajska" ogłasza pierwszą edycję konkursu "Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości". Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw oraz rolników indywidualnych prowadzących działalność na terenie powiatu biłgorajskiego. W wyniku konkursu wyłonieni zostaną laureaci w pięciu kategoriach: "Firma", "Młoda Firma", "Produkt/ Usługa", "Gospodarstwo Rolne", "Ambasador Ziemi Biłgorajskiej".

– Jako powiat mamy jedną z najniższych stóp bezrobocia rejestrowanego w województwie lubelskim, jedynie powiat łukowski może pochwalić się niższą. Jesteśmy na czwartym miejscu wśród powiatów według liczby podmiotów sektora prywatnego, natomiast na koniec 2016 roku jedynie w powiecie lubelskim i puławskim było więcej osób zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw niż u nas. Mamy na terenie powiatu firmy, które są rozpoznawalne na rynku nie tylko regionalnym, ale również krajowym. Mamy wiele mniejszych przedsiębiorstw, firm rodzinnych, które mogą być wzorem dla innych. Niewątpliwie, to jak wygląda powiat biłgorajski, poszczególne gminy jest w dużej mierze zasługą przedsiębiorców i „ducha przedsiębiorczości”, którego mają mieszkańcy. Chcemy zapoczątkować wydarzenie cykliczne, jakim jest konkurs „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”, po to, aby wyróżniać przedsiębiorców i docenić ich wkład w rozwój Ziemi Biłgorajskiej – mówi Mateusz Bury, prezes zarządu BARR S.A.

Konkurs „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości” ma na celu szeroko rozumianą promocję gospodarczą firm, przedsiębiorstw oraz rolników indywidualnych działających na terenie powiatu biłgorajskiego, a poprzez to również kształtowanie pozytywnego wizerunku województwa lubelskiego i regionu biłgorajskiego jako dogodnego obszaru do prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej.

– Zachęcamy jednostki samorządu terytorialnego, organizacje reprezentujące przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, a także rolników indywidualnych do zgłaszania swoich kandydatów do nagrody w poszczególnych kategoriach. Termin zgłaszania upływa 19 września. Zgłosić swojego kandydata można na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.barr.org.pl. Formularz można dostarczyć do siedziby BARR S.A. przy ul. Kościuszki 65 lub zeskanowany przesłać na adres biuro@barr.org.pl.” – informuje Mateusz Bury, prezes zarządu BARR S.A.

 

Konkurs zakończy się galą przedsiębiorczości, która odbędzie się 5 października i na której poznamy zwycięzców. Galę poprowadzi znany prezenter telewizyjny Maciej Orłoś.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.