- Reklama -

- Reklama -

Koniec z chodzeniem po drodze. Przynajmniej wojewódzkiej

Ta droga na zdjęciach jest w Czernięcinie Poduchownym (gm.Turobin). Umówmy się - najlepiej to nie wygląda. Lepsza wiadomość jest taka, że wkrótce czeka ją remont. Termin realizacji to 8 września tego roku, a koszt inwestycji to ponad 350 tysięcy złotych. Szykuje się też druga inwestycja.

- Reklama -

– Jestem bardzo zadowolony, że udało się pozyskać środki rządowe od wojewody lubelskiego. Dzięki temu z wkładem finansowym gminy Turobin, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej nawierzchni – mówi nam wójt Andrzej Kozina.

Ale to wcale nie jedyna nadchodząca inwestycja w gminie Turobin. Chodzi też o wykonanie asfaltowej nawierzchni na drodze, która została wcześniej utwardzona przez miejscowości Tarnawa Mała i Olszanka, ma przede wszystkim połączyć obie te miejscowości z Turobinem i Tarnawą Dużą.  – Ale będzie również stanowić element bezpieczeństwa dla osób podróżujących komunikacją PKS. Chodzi o to, by idąc w stronę Turobina poruszali się pieszo po bezpiecznej drodze, a nie jak do tej pory – ruchliwą drogą wojewódzką, gdzie naprawdę może być bardzo niebezpiecznie – wyjaśnia wójt gm. Turobin.

- Reklama -

fot. UG Turobin

- Reklama -

1 komentarz
  1. gross mówi

    Co z remontem drogi 858. Umówmy się – najlepiej ona nie wygląda.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.