- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Koniec Sparty Biłgoraj?

- Niestety zbliża się remont pływalni w Biłgoraju i to może być tragedia. Nie wiem, jak to się zakończy. Albo klub zawiesi działalność, albo nawet może przestać istnieć – mówi "Nowej Gazecie Biłgorajskiej" Adam Osuch, prezes RWKS Sparta Biłgoraj

- Reklama -

Trudno w to uwierzyć, ale jeśli chodzi o pływanie, to w naszym regionie jest Lublin, a tuż za nim Biłgoraj? To są dwa najmocniejsze ośrodki?

– Jeśli spojrzymy na ostatnie wyniki sportowe, to w tym momencie tak to właśnie wygląda. W Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu w Lublinie, Sparta zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Gdzie trenują najlepsi pływacy w powiecie biłgorajskim?

– Trenujemy w Biłgoraju. Ten nasz basen, choć może jest już dosyć stary, to zapewnia nam bardzo dobre warunki. Na naszej pływalni przy Szkole Budowlanej, mamy też do dyspozycji salkę gimnastyczną i siłownię. Niestety zbliża się remont pływalni i to może być tragedia. Nie wiem, jak to się zakończy. Albo klub zawiesi działalność, albo nawet może przestać istnieć. Ale wierzę, że się nie poddamy i to przetrwamy.

Ostatnio działacze Znicza Biłgoraj powiedzieli głośno, że samorząd nie dba o kluby sportowe. A niektóre kluby dostają jakieś grosze. To jak jest?

– Idealnie byłoby, żeby klub sportowy mógł się zająć szkoleniem, a nie szukaniem sponsorów, pieniędzy i proszeniem o każdą złotówkę. Ale niestety takie realia są i dobrze działacze Znicza mówią. Taką właśnie mamy rzeczywistość i takie warunki. Z drugiej strony nie jestem specjalnie zaskoczony, że największa pomoc idzie dla piłki nożnej, bo to najpopularniejszy sport i tak jest wszędzie. Ja mogę powiedzieć, że dostajemy wsparcie od samorządu. Cieszy mnie, bo co roku dają nam ciut więcej, bo co roku widzą, że to nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Dla nas najgorsze jest to, że my musimy płacić za pływalnię. Jesteśmy jedynym klubem na Lubelszczyźnie, a może i w Polsce, który płaci za wynajęcie pływalni i to jest ewenement na skalę kraju.

- Reklama -

Ale co takiego?

(…)

Więcej tylko w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. W każdy wtorek pytajcie sprzedawców w całym powiecie biłgorajskim.

Czekamy na sygnały od Was. Piszcie do nas w każdej sprawie! Zapowiedzi wydarzeń sportowych, startych lokalnych sportowców?  nowa@gazetabilgoraj.pl

O sporcie w powiecie biłgorajskim tylko na: WWW.GAZETABILGORAJ.PL

Aktualne wyniki, tabele, komentarze, zapowiedzi imprez i zdjęcia. Wszystko w jednym miejscu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź