- Reklama -

- Reklama -

Koniec ciemności w Goraju (wywiad)

Rozmowa z Antonim Łukasikiem – burmistrzem Goraja

- Reklama -

Pięć milionów złotych dostaliście z Polskiego Ładu  na nowe oświetlenie.

Plan jest taki, że za te pieniądze wybudujemy nowe linie oświetleniowe. Powstaną w różnych punktach i na terenie całej gminy Goraj. Pojawi się około 400 nowych lamp. To będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”, na pewno zrobi się znacznie jaśniej. Mam nadzieję, że zadowoli to mieszkańców Goraja i okolic, bo niechlubnie, ale muszę przyznać, że są u nas nawet takie miejscowości, gdzie … nie ma nawet jednej lampy. To jest niestety zaszłość jeszcze z czasów moich poprzedników, ale próbujemy to zmienić. Widocznie nie było odpowiednich funduszy przez lata. Oczywiście uzupełnialiśmy w miarę możliwości to oświetlenie, ale to była kropla w morzu potrzeb.

Dodatkowo Goraj ma 5 milionów złotych na wodociągi.

Tak jest i to natychmiast pójdzie na budowę wodociągu. Jest w gminie Goraj jeszcze taka jedna miejscowość, która nie ma sieci wodociągowej. Nazywa się Hosznia Ordynacka. Oczywiście mieszkańcy mają jakieś indywidualne źródła dostarczania wody, natomiast teraz sieć wodociągową chcemy tam wybudować.

Skoro są pieniądze, to pora na konkrety. Kiedy będzie to nowe oświetlenie i kiedy wybudujecie wodociąg?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Powoli, powoli. To jeszcze chwilkę potrwa, bo te przedsięwzięcia nie wszystkie mają jeszcze pełną dokumentację budowlaną. To będzie formuła „zaprojektuj i wybuduj”.

Dobrze, ale rok mieszkańcy będą czekać? Cztery lata?

(…)

Cała rozmowa już we wtorek w papierowym wydaniu „Nowej Gazecie Biłgorajskiej”. Tylko u nas przeczytasz, co się dzieje w Gminie Goraj? Na jakie inwestycje samorząd nie dostał pieniędzy z Programu Inwestycji Strategicznych? Co powstaje tuż przy boisku w Zastawiu?

Polecamy też wywiady m.in: z burmistrzem Biłgoraja, wójtami: Potoka Górnego, Aleksandrowa, burmistrzem Tarnogrodu i wiele innych.

Najbardziej aktualne informacje z powiatu biłgorajskiego, na portalu: WWW.GAZETBILGORAJ.PL

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.