Kadius

- Reklama -

Konfrontacje Teatralne po raz 7.

Uczestnicy z jedenastu szkół gminy Biłgoraj spotkali się w Szkole Podstawowej w Smólsku podczas Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych. Z roku na rok, a było to już kolejne spotkanie młodych miłośników teatru, zainteresowanie przedsięwzięciem wzrasta.

- Reklama -

Uczestników przeglądu powitała dyrektor szkoły Barbara Wojciechowska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Celina Skromak. – Po raz siódmy odbywają się Konfrontacje Teatralne i z roku na rok budzą one coraz większe zainteresowanie. Tradycją stało się, że odbywają się one w Smólsku – mówiła na wstępie dyrektor GOK Celina Skromak, witając gości i uczestników. – Spotykamy się dzisiaj, abyście mogli obejrzeć siebie nawzajem, porównać swoje umiejętności i osiągnięcia. Wasze prezentacje na scenie będzie oglądać jury – mówiła dalej. Komisja, w skład której weszli pracownicy Biłgorajskiego Centrum Kultury, oceniała spektakle oraz wybrała najlepszych aktorów.W konfrontacjach udział wzięli młodzi aktorzy ze szkoły w Dąbrowicy, Bidaczowie, Smólsku, Woli Dereźniańskiej, Ciosmach, Hedwiżynie, Korczowie, Soli, Korytkowie i Bukowej. Wyniki konfrontacji

I miejsce i kwalifikacja na Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie – ZSPiG w Gromadzie; II miejsce i kwalifikacja na Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie – SP w Ciosmach; III miejsce i kwalifikacja na Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie – SP w Smólsku.

 Wyróżniania: I stopnia i kwalifikacja na Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie – SP w Woli Dereźniańskiej; II stopnia – ZSPiG w Dąbrowicy oraz Gimnazjum w Korytkowie.

Kreacje aktorskie: Wiktoria Strzałka (Dąbrowica), Jakub Szuper (Hedwiżyn), Martyna Broda (Wola Dereźniańska), Zuzanna Nalepa (Ciosmy) i Emilia Pawlos (Korytków).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.