- Reklama -

- Reklama -

Konferencja z udziałem ministra Romanowskiego (audio)

W niedzielne popołudnie 21 czerwca w Parku Solidarności w Biłgoraju odbyła się konferencja prasowa. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik oraz lokalni działacze prawicy Solidarnej Polski i PiS spotkali się, aby wyrazić poparcie dla Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich.

- Reklama -

W spotkaniu wzięli udział: Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin, Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny, oraz wójt gminy Obsza Andrzej Placek. Obecny był też wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, radni powiatu biłgorajskiego: Mirosław Późniak, Andrzej Łagożny, Jan Małysza  oraz przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju Marian Kurzyna.

– Naszym wspólnym zadaniem jest zrobić wszystko, żeby naszym prezydentem został pan Andrzej Duda. Życzę tego sobie, wam i całemu społeczeństwu – zachęcał do poparcia Bolesław Gzik, wicewojewoda lubelski.  

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski (nagranie audio poniżej): 

– Troska o rodzinę, przywiązanie do Ojczyzny, do tradycji, to jest coś, co dla pana prezydenta Andrzeja Dudy jest bardzo ważne. Równie ważne jest to, aby Polska była Polską Solidarną, aby rozwijała się równomiernie – mówił wiceminister Marcin Romanowski.

Największy projekt społeczny 500+ zmienił oblicze polskich rodzin. Spowodował on, że bieda przestała mieć obraz dziecka. Myślę, że to jest ważne dla mieszkańców Biłgoraja – dodał wiceminister.

Wójt gminy Turobin Andrzej Kozina (nagranie audio poniżej): 

- Reklama -

– Chcemy, aby pan Andrzej Duda kontynuował swoją politykę, politykę służby Rzeczypospolitej. Chcemy mu podziękować za obniżenie wieku emerytalnego, za programy prorodzinne, prosenioralne i proinwestycyjne. W gminie Turobin na program 500+ przeznaczono 4 miliony złotych, powstał również dzienny dom seniora – mówił Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin.

Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju Marian Kurzyna (nagranie audio poniżej):

– O dowartościowaniu rodziny decyduje ta władza i ten prezydent od 6 lat i oby tak było dalej. Warunkiem dalszych przemian jest trwanie tej władzy i obecnego prezydenta – podsumował Marian Kurzyna, przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju.

Wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak (nagranie audio poniżej):

– W gminie Potok Górny pan Andrzej Duda w ostatnich wyborach miał najwyższe poparcie spośród wszystkich gmin powiatu biłgorajskiego, bo aż 82 %. Mam nadzieję, że za tydzień będzie podobnie, bo jest za co dziękować: 13 emerytura, 500+, wyprawka 300+. Myślę, że ludziom żyje się lepiej – twierdzi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

Red. 

- Reklama -

11 Komentarze
 1. wyborca mówi

  Co ten jeden taki przestraszony czyżby przewidywał że nie będzie powtórki przed 5 lat.

 2. wyborca mówi

  Wszyscy uczestnicy zbiegowiska bez maseczek i bez zachowania odpowiedniej odległości między sobą, gdzie Policja i Sanepid.

 3. rycho7@poczta.onet.pl mówi

  O jakich inwestycjach mówi Minister?

  1. Stanisław mówi

   PiS Inwestuje w takich niewdzięczników jak Ty…dostajesz 1500 + to nie zadawaj takich pytań…

 4. Biłgoraj mówi

  Współpraca to podstawa , pięknie Panie Ministrze i samorządowcy , tak powinna funkcjonować prawica PiS

 5. HP mówi

  Panowie wójtowie z Obszy, Potoka i Turobina popierają prezydenta Dudę . Widać też radnych z powiatu z przewodniczącym Kurzyną na czele. Współpraca to podstawa.

 6. Luciusz mówi

  Jeste lepiej bo jest lepiej. Dostaliscie kase to teraz głosujcie na kogo trzeba. Ot polityka. Ale ja inne pytanie chce zadac. Co z tego maja nasi swiatli politycy. Co maja z tego ze tak zabiegaja ze tak agitują? No cóz maja ciepłe p[osadki i pobory z górnego rzedu. Nie ze srodka czy z dołu tylko z góry. Bo im sie nalzey po prostu to. Tak to kiedys było mówione . Nalzey sie wiec dostaja. W koncu ciezko pracuja.
  A ja mam wrazenie ze ludzie juz całkiem pogłupieli. Zamiast wybrac madrze sobie swoich przedstawicieli i rozliczac ich z tego co zrobili badz nie zrobili to wybieramy no kogo? Własnie kogo wybieramy? Jesli 5 lat nie dało odpowiedzi to i kolejne tez nie da.
  Wybierajmy rozsadnie wybierajmy madrze bo od tego zalezy nasze zycie. I zadne 300+ czy 500+ czy 1400+ czy inny plus nic nie zmieni. Bo to sa nasze pieniadze które rzad rozdaje by miec poparcie. To sa pieniadze wypracowane prez nas pracowników. RZad sam niczego nie wypracuje. Wydaje pieniadze a czasami nawet szasta nimi byle sie u władzy utrzymac, Czy tego nie widac? Jesli nie to glosujcie głosujcie.

 7. Janusz mówi

  Hah:D Dyjak najlepszy.
  Jasno i klarownie przedstawił działanie pisu. Macie 500+ to teraz głosować.
  Ciekawe jak jego gmina się zmieniła bo z tego co pamiętam Potok kilka lat temu był najbiedniejszy w kraju.

  1. Luciusz mówi

   A mnie zastanawiaja słowa „moja gmina” Jak to moja gmina. Czyzby został włascicelem tej gminy? Jest tylko wójtem. Wykonawca zarzadzen rady. Tylko ze rade mamy taka jaka mamy. Kazdy kto widzi to wie.

 8. wyborca mówi

  Włodarze z Turobina i Potoka Górnego zabrali głos a włodarz z Obszy nie zabrał głosu czyżby nie miał nic do powiedzenia, a może go nie dopuścili do mikrofonu.

 9. Felek mówi

  Dlaczego Pan Minister nic nie powiedział.o zakupie pralki do straży w Biłgoraju do walki że skutkami i przeciwdziałaniu przestępczości ???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.