- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Konferencja „Możliwości rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Księżpol”

16 grudnia 2019 r. w Centrum Turystyki Wiejskiej w Glinach odbyła się konferencja dla przedsiębiorców z terenu Gminy Księżpol "Możliwości rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Księżpol".

- Reklama -

W konferencji wzięło udział około 60 przedsiębiorców i rolników z terenu Gminy Księżpol. Uczestniczyła w niej także Posłanka na Sejm RP Beata Strzałka, Starosta Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Szarlip, Wójt Gminy Księżpol Jarosław Piskorski, Zastępca Wójta Gminy Księżpol Bartłomiej Świtała oraz przedstawiciele firm i instytucji z otoczenia biznesu – Małgorzata Kot – Departament Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości,  Tomasz Wuczko – Departament Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości,  Olga Śniadecka – Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, Bartosz Kwasowiec – Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, Mateusz Bury – Prezes Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Kajetan Kościk – Kierownik Oddziału OZE Doradca Energetyczny (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie), Jacek Sikora – Prezes Zarządu Termosystemy Sp. z o.o Tomaszów Lubelski.

W pierwszej części spotkania przed zebranymi zaprezentowali się prelegenci z instytucji wspierania przedsiębiorczości. Była mowa o możliwościach promocji firm z terenu województwa lubelskiego, o możliwości dofinansowania mikro, małych czy średnich firm czy też o możliwościach ich wsparcia przez nowoczesne technologie.

 – Dziękuję bardzo za zaproszenie i cieszę się, że wójt  gminy Księżpol wychodzi z inicjatywą spotkania dla przedsiębiorców. Jesteście państwo solą tej ziemi, gdyż powiat biłgorajski niezmiernie kojarzy z produkcją rolniczą, ale ta statystyka się zmienia. Myślę, że do was będzie należała przyszłość i rozwój gminy oraz powiatu –  mówiła posłanka Beata Strzałka. – Liczę, że informacje przedstawione podczas konferencji będą umacniały państwa biznesy i dadzą wam możliwości rozwoju i pozyskiwania środków – dodała.

- Reklama -

Wspomniano także, że w województwie lubelskim powstaje sieć biur wspomagających rozwój przedsiębiorczości. Powiatowe Biuro „Biznes Lubelskie” powstanie także w powiecie biłgorajskim. Będzie to punkt, w którym przedsiębiorcy łatwo uzyskają informacje co do prowadzonych działań, naborach wniosków czy programów. Będzie to także punkt kontaktowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, Departamentem Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości i przedsiębiorcami.

Podczas konferencji przedsiębiorcy i rolnicy mieli także okazję do wymiany zdań podczas panelu dyskusyjnego.

Konferencja „Możliwości rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Księżpol” stała się okazją do promocji potencjału gospodarczego oraz walorów turystycznych Województwa Lubelskiego i została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.