- Reklama -

Konferencja metodyczna nauczycieli bibliotekarzy

7 marca 2016 r. w czytelni Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu biłgorajskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele bibliotek szkolnych z Biłgoraja, Dąbrowicy, Goraja, Frampola, Księżpola, Majdanu Starego, Tereszpola-Kukiełek oraz przedstawiciele bibliotek współpracujących z LO im. ONZ w Biłgoraju od wielu lat – Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

Tegoroczne spotkanie dotyczyło mediów i ich roli we współczesnym świecie. Honorowym gościem i prelegentem był dr hab. Zbigniew Osiński, pracownik naukowy Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UMCS w Lublinie, który wygłosił wykład pt. „Kreacja rzeczywistości w mediach”, połączony z prezentacją multimedialną.  Podczas dwukrotnego wystąpienia – najpierw dla uczniów w auli szkoły, a następnie dla nauczycieli bibliotekarzy w czytelni profesor Osiński w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżył szereg zagadnień związanych z funkcjonowaniem mediów, formami przekazu informacji oraz sposobami manipulacji w mediach.

- Reklama -

Podczas spotkania przedstawiony został scenariusz lekcji z edukacji medialnej, który nauczyciele bibliotekarze mogą wykorzystać na zajęciach z młodzieżą. Dzięki współpracy z wydawnictwem – Agencją Sukurs dla zaproszonych gości przygotowano czasopisma metodyczne: „Biblioteka w Szkole” i „Świetlica w Szkole”, które zainteresowani nauczyciele otrzymali bezpłatnie.

Konferencje metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy cieszą się dużym zainteresowaniem, są okazją do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w pracy z młodzieżą, stanowią ważne ogniwo doskonalenia zawodowego i są inspiracją do podejmowania dalszych działań na rzecz środowiska szkolnego.

Po raz kolejny organizatorami spotkania byli nauczyciele bibliotekarze LO im. ONZ w Biłgoraju: Anna Dobraczyńska, Jadwiga Oleszek, Elżbieta Ciryt i Helena Oleszczak.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.