- Reklama -

Konferencja ekologiczna w ZSCKR w Różańcu

25 i 26 stycznia 2019 r. w ZSCKR w Różańcu odbyła się VIII Konferencja Ekologiczna pt. "Nowoczesne i innowacyjne metody produkcji ekologicznej owoców i warzyw" oraz seminarium dla sadowników ekologicznych.

Było to ważne wydarzenie dla szkoły, w przygotowanie którego zaangażowani byli pracownicy oraz młodzież szkolna. Uczniowie uczący się w zwodzie TŻiUG w pracowni obsługi konsumenta serwowali zimne i gorące napoje. Przygotowali również dla uczestników konferencji bufety kawowe.

W stołówce internatu młodzież pod okiem nauczycieli przygotowała nakrycia stołów i bufety, podawała potrawy w trakcie obiadu i kolacji. Uczniowie w ciągu tych dwóch dni mieli możliwość szkolenia swoich umiejętności w obsłudze tak dużej imprezy, nabywając nowe doświadczenia zawodowe.

W konferencji uczestniczyli także słuchacze i nauczyciele szkół zaocznych, funkcjonujących w ZSCKR w Różańcu. Mogli oni wysłuchać cyklu wykładów o innowacyjnych metodach uprawy i sposobach ochrony owoców jagodowych. Poruszono zagadnienia przyszłości rolnictwa ekologicznego oraz doradztwa finansowego.

W trakcie konferencji była również możliwość zapoznania z ofertą firm proponujących różne środki ochrony roślin oraz nawozy ekologiczne, których produkcja oparta jest na nowych rozwiązaniach biotechnologicznych.

Swoje stoiska zaprezentowali także producenci materiału szkółkarskiego posiadający szeroki asortyment sadzonek, odmian  truskawek, malin oraz jeżyn.

Dzięki takim spotkaniom producenci i słuchacze mogli zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie produkcji ekologicznej warzyw i owoców.

Szkolenie organizowane w szkole po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.