- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Koncerty w Biłgoraju. W weekend króluje poezja śpiewana

W piątkowy wieczór rozpoczynają się 34 Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. To będzie cały weekend koncertów, a na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpią m.in. : Katarzyna Groniec i Jarosław Chojnacki. Co poza tym?

- Reklama -

Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską to impreza cykliczna odbywająca się raz w roku w ostatni weekend września. Laureaci Spotkań są nominowani do finału Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Zdobywca nagrody głównej XV Biłgorajskich Spotkań – Mariusz Oziu-Orzechowski w roku 2003 otrzymał II nagrodę na Festiwalu Aktorskiej Interpretacji Piosenki we Wrocławiu, a podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2004 roku wszyscy nominowani z naszych Spotkań znaleźli się w koncercie laureatów (Mariusz Oziu-Orzechowski – II nagroda, Michał Fałkiewicz i Marek Król – wyróżnienie). W roku 2005 jeden z laureatów naszych Spotkań (zespół Drużyna Wawrzyna) zdobył w Krakowie III nagrodę. Laureatami Biłgorajskich Spotkań byli też Jarosław Wasik, Radosław Popłonikowski, Magda Turowska, Andrzej Wawrzyniak, Sambor Dudziński, Szymon Zychowicz, Cecylia Sadowska, Jagoda Naja, Basia Stępniak, Jacek Musiatowicz, Waldemar Śmiałkowski, Jarosław Chojnacki, Agata Ślazyk, Szymon Wydra, Dzidka Muzolf, Bazia Szot, Marcin Różycki, Beata Osytek, Marcin Styczeń, Michała Konstrat i wielu innych. O Biłgoraju i naszych Spotkaniach wspominane jest w okazjonalnych wydawnictwach dotyczących tego typy festiwali jak np. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku czy wrocławski Festiwal Piosenki Aktorskiej.

- Reklama -

Koncert inauguracyjny w piątek o godzinie 20:00 w BCK.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.