- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Koncert muzyki cerkiewnej

3 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury zabrzmiały pieśni liturgiczne i paraliturgiczne wykonywane podczas nabożeństw prawosławnych. Koncert był zorganizowany w ramach centralnych ogólnopolskich uroczystości poświęconych 80. rocznicy akcji burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu.

- Reklama -

Koncert zainaugurował obchody 80-lecia akcji burzenia cerkwi na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu. Zebranych gości, duchowieństwo, mieszkańców miasta i przedstawicieli władz powitał proboszcz biłgorajskiej parafii ks. Korneliusz Wilkiel. W sali koncertowej BCK zaprezentowały się dwa chóry: kameralny chór młodzieżowy „Sacrum” z Lublina i chór parafii prawosławnej Narodzenia NMP z Bielska Podlaskiego.Podczas koncertu historycy dr hab. Roman Wysocki i dr Grzegorz Jacek Pelica wygłosili referaty, w których przybliżyli historię prawosławia na Chełmszczyźnie i Podlasiu oraz przedstawili szczegóły akcji burzenia cerkwi na tych terenach.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parafię Prawosławną pw. św. Jerzego w Biłgoraju przy współpracy z Lubelskim Instytutem Kultury Prawosławnej oraz Biłgorajskim Centrum Kultury.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.