Usługi krawieckie

- Reklama -

Koncert kolęd w Korchowie (zdjęcia)

Zespoły i chóry gminy Księżpol spotkały się w niedzielę 27 stycznia, by wspólnie kolędować i życzyć pomyślności na nowy rok.

Wójt Gminy Księżpol, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu oraz Stowarzyszenie „Jedność Wsi” w Korchowie w ostatnią niedzielę zaprosili mieszkańców gminy na koncert kolęd i pastorałek.

Na wstępie wszystkich zebranych powitała dyrektor GOK-u Wanda Irena Łysa. Na widowni zasiedli wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, zastępca wójta Bartłomiej Świtała, ks. kan. Jerzy Tworek, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, ks. Adam Sobczak z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym, radni, sołtysi, członkowie zespołów i KGW z terenu gminy oraz mieszkańcy. Z inicjatywy pani dyrektor minutą ciszy uczczono pamięć osób zasłużonych dla ruchu artystycznego gminy Księżpol Kamila Wróblewskiego, Krystyny Kutniowskiej i Janiny Bień, którzy odeszli w ubiegłym i bieżącym roku.
Następnie głos zabrał Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol. Nadmienił on, że mieszkańcy gminy Księżpol w każde wykonanie kolędy czy pastorałki wkładają wiele serca i zaangażowania, a słuchanie ich staje się prawdziwą ucztą duchową. Życzył wszystkim zebranym pozytywnych doznań i zabawy do białego rana.

- Reklama -

Jako pierwsi na scenie remizy w Korchowie Pierwszym wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Korchowie, którzy zaprezentowali widowisko „Jasełka” oraz zaśpiewali kolędy po polsku i angielsku.  Z wiązanką utworów zaprezentowały się gminne zespoły i chóry. Kolędy i pastorałki zaśpiewał zespół „Piano” z Korchowa, „Harfa” z Rakówki, „Za horyzontem” z Zawadki, „Odnowa” z Rogali, „Plejada” i „Konwalia” z Księżpola. Wystąpił także zespół ludowy z Majdanu Nowego i chór męski „Klucz”.
Po części artystycznej zebrani mogli skosztować pysznej wigilijnej kapusty przygotowanej przez panie ze Stowarzyszenia „Jedność Wsi” i gospodynie z Korchowa, pierogów z różnym nadzieniem, a także wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek. Po uczcie przyszedł czas na potańcówkę z zespołem „Pryzmat”.

 

Zobacz galerie zdjęć z koncertu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.