- Reklama -

Koncert kolęd w Zaniach

 

Już stało się tradycją, że w styczniu zespoły z gminy Księżpol spotykają się podczas wspólnego kolędowania. W tym roku koncert miał miejsce w świetlicy wiejskiej w Zaniach. Na scenie z bogatym repertuarem tradycyjnym i nowoczesnym zaprezentowały się ludowe zespoły śpiewacze z Majdanu Starego i Majdanu Nowego, zespół folkowy "Za horyzontem" z Zawadki, zespół "Plejada" i "Konwalia" z Księżpola oraz "Harfa" z Rakówki. Nie zabrakło także męskich głosów chórzystów chóru "Klucz" z Majdanu Starego. Gościnnie wystąpił zespół "Solemis" z Łukowej.

Niespodzianką był występ nowego zespołu "Odnowa" z Rogali. Powołany on został w grudniu ubiegłego roku wraz z reaktywacją Koła Gospodyń Wiejskich w tej miejscowości. – Kiedyś w Rogalach mieszkańcy spotykali się, organizowali wspólne zabawy, z czasem jednak ten zwyczaj zaniknął. W ubiegłym roku zrodził się pomysł, aby wznowić działalność KGW w naszej miejscowości, a wraz z tym założyliśmy także zespół muzyczny. Decyzja była spontaniczna, ale przyjęta z wielkim entuzjazmem – mówi Tadeusz Ździebło, kierownik zespołu. Zespół liczy 16 osób, w tym trzech panów. Członkowie "Odnowy" mają już plany na najbliższy czas. – Mamy już kilka propozycji na kolejne występy, chcemy także zakupić stroje. Planujemy też udział w gminnych uroczystościach i dożynkach – dodają. 

Podczas wspólnego koncertu była także chwila zadumy. Panie z zespołu ludowego z Majdanu Nowego uczciły pamięć swojej koleżanki Danuty Nowackiej. – Była niezwykłą osobą. I do tańca, i do różańca – mówiły o niej koleżanki z zespołu i swój koncert dedykowały jej pamięci. 

Po koncercie wszyscy zebrani zaproszeni byli na poczęstunek tradycyjnym bigosem, pierożkami z różnym nadzieniem i ciastami domowej roboty. Potem rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem "Saygon".

                                                                                                                                                                                                                                                                     

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.