- Reklama -

- Reklama -

Eleni zaśpiewała w Biłgoraju (zdjęcia)

21 listopada Biłgorajskie Centrum Kultury gościło jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek Eleni. Publiczność usłyszała wiele znanych piosenek, m.in.: "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca", "Miłość jak wino", "Po słonecznej stronie życia" czy "Nic miłości nie pokona".

- Reklama -

 

Wokalistka z pochodzenia jest Greczynką. Jej rodzice (Perykles i Despina Milopulos) z powodu wojny domowej w Grecji musieli wyemigrować z kraju. Docelowym miejscem ich osiedlenia stała się Polska. To tu 27 kwietnia 1956 roku na świat przyszła Eleni jako dziesiąte, najmłodsze dziecko. Polska ojczyzna stała się dla niej właściwym miejscem, w którym znajdują się jej dom, przyjaciele, a przede wszystkim publiczność.

Piosenkarka już od najmłodszych lat była związana z muzyką. Wielokrotnie w wywiadach opowiadała, że w jej rodzinnym domu zawsze dużo śpiewano, była gitara i mandolina. Ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary w Bielawie. Zadebiutowała jako dziecko w szkolnym zespole „Niezapominajki”. Wraz z dwiema przyjaciółkami założyła trio i jako solistki śpiewały w licealnym zespole „Ballada”. Po maturze występowała również w studenckim zespole „Hellen”.

Eleni swoją profesjonalną karierę muzyczną zaczęła w 1975 roku, śpiewając w zespole „Prometheus”. Natomiast jej kariera solowa rozpoczęła się w 1980 roku. Wtedy też wydała swoją pierwszą solową płytę pt. „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, do której pojawiła się również anglojęzyczna wersja pt. „Lovers”. Przy współpracy z zespołem „Prometheus” wokalistka nagrała też swoją pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia”.

- Reklama -

Artystka nie tylko występowała na estradzie, ale brała też udział w programach telewizyjnych oraz była autorką nagrań radiowych. Czterokrotnie występowała na krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncertowała w krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Zdobyła 8 „Złotych Płyt” i 2 „Platynowe Płyty”. W 2006 roku, w roku jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej, wydała swoją autorską książkę pt. „Nic miłości nie pokona”, która traktuje o jej życiu, miłości, cierpieniu oraz doświadczeniach artystycznych.

Eleni była honorowana różnymi odznaczeniami. Otrzymała Order Uśmiechu, Czerwoną Kokardkę, Nagrodą św. Rity za realizowanie ewangelicznego przesłania Chrystusa o przebaczeniu oraz została odznaczona Honorowym Obywatelstwem Miasta Bielawy.

Obecnie piosenkarka występuje z zespołem. Współpracuje ze swoim szwagrem Kostasem Dzokasem, który jest również kompozytorem niektórych jej piosenek. Związana jest z firmą fonograficzną Hellenic, dzięki której wznowiono jej dyskografię na kasetach i płytach CD. W tym roku ukazał się jej najnowszy dwupłytowy album pt. „Statek do Pireusu”, na którym przeważa muzyka grecka.

Występ Eleni w Biłgoraju wzbudził wielkie zainteresowanie biłgorajskiej publiczności, która wysłuchała zarówno wcześniejszych jak i najnowszych utworów wokalistki. Jej charyzma i wielka pasja śpiewania udzieliły się obecnym na koncercie.

JP

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.