- Reklama -

Koncert dla kobiet

Kilkaset pań wzięło udział w wyjątkowym koncercie przebojów operetkowych, który odbył się w niedzielę (4 marca) w hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

   Przybyłe panie witała Anna Wachowicz ze Starostwa Powiatowego oraz Stanisław Sitarz, dyrektor ZSBiO w Biłgoraju. Życzenia paniom składał starosta powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak. – W dzisiejszym świecie bardzo często zapominamy o roli i znaczeniu kobiet w życiu społecznym i rodzinnym. W okolicach 8 marca, Dnia Kobiet, można trochę więcej czasu i uwagi poświęcić na rolę kobiety – mówił. Dodał, że rola kobiet w społeczności jest bardzo ważna. – Rodzicie dzieci, pracujecie w służbie zdrowie, zakładach opiekuńczych, w oświacie, szkolnictwie, a oprócz tego prowadzicie gospodarstwa domowe, wychowujecie dzieci, to na was spoczywa większy ciężar dbania o jedność rodziny, wszystko towymaga od was poświecenia,  zaangażowania i dobroci – mówił. Starosta podkreślił, że za to wszystko chce kobietom tego dnia podziękować. – Dziękujemy wam za to, że jesteście wyrozumiałe, dobre, poświęcacie swój czas na wychowanie dzieci. Kobieta, mimo że robi karierę zawodową, dba również o rodzinę – dodał.

- Reklama -

Zachęcał do rozkoszowania się występami artystów. Zorganizowany koncert był formą podziękowania za to, co kobiety robią dla danej społeczności. Starosta życzył zdrowia oraz by praca, zaangażowanie i poświecenie było zauważone i godnie docenione. – Miejcie świadomość swojej roli i znaczenia – mówił. Podkreślił, że ważną sprawą jest to, że kobiety są wyrozumiałe, nie walczą bezwzględnie, są nastawione na kompromis. – Dziękujemy za to wszystko. Życzymy zdrowia i pomyślności. Mam nadzieję, że koncert będzie ucztą duchową i podziękowaniem dla pań – mówił.

W koncercie wystąpili soliści krajowych scen teatralnych i operetkowych: Kamila Lendzion, Emilia Zielińska, Dawid Kwieciński oraz Oskar Jasiński. Dla kobiet zatańczyli również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju z Klubu Tańca Towarzyskiego "IMPULS". Była również słodka niespodzianka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.