- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Komu przeszkadzała kapliczka w Tarnogrodzie?

Sporo emocji wzbudza zmiana lokalizacji kapliczki w Tarnogrodzie, która przesunięta została w skutek remontu drogi wojewódzkiej 835. -Miejsc świętych się nie rusza! - grzmią mieszkańcy Tarnogrodu.

- Reklama -

Kapliczka w Tarnogrodzie jest dumą tego miejsca. Dlatego też przesunięcie figury przez drogowców pracujących przy DW835 wywołało oburzenie mieszkańców. Upust emocjom w tej kwestii dali na spotkaniu w Tarnogrodzie zorganizowanym przez wicemarszałka Michała Mulawę i Dyrektora ZDW Pawła Szumerę w sprawie „mostków” o czym pisaliśmy tutaj:

https://gazetabilgoraj.pl/co-sie-dzialo-w-tarnogrodzie-szczegoly-tylko-w-nowej-gazecie-bilgorajskiej-zdjecia/

 

Na spotkaniu mieszkańcy podnieśli temat przesuniętej kapliczki. W emocjach i z ogromnym wzruszeniem tłumaczyli, że kapliczka stoi tam od dawna:

 

-Kapliczkę postawiliście nie w tym miejscu, proszę postawić kapliczkę tam, gdzie ona stała. Ta kapliczka uratowała życie wielu ludziom. Proszę postawić kapliczkę tam, gdzie ona stała. Stała tam około 200 lat i niech tam stoi. Proszę przywrócić stan rzeczy jak był, a nie robicie jak wam się podoba. Bo robicie źle, robicie na przekór – tłumaczył na spotkaniu pan Wacław.

 

Problem kapliczki przybliżył nam  jeden z mieszkańców.

 

–  Kiedyś kapliczka stała dumnie, na skrzyżowaniu przy drodze do Biszczy, na skarpie przez stacją Orlen, zwrócona przodem do kościoła, widoczna z daleka. To w nią uderzył kiedyś kierowca a nie w CPN czy w inne auto i ocalił swoje życie – o tym mówił na spotkaniu p. Wacław. Po tym wydarzeniu prze nią postawiono bariery ze strzałkami. Po remoncie drogi 835 jej miejsce znalazło się z boku ronda, na uboczu, bokiem do kościoła, obok wyjazdu z drogi serwisowej, pomimo że tam gdzie stała jest miejsce i mogłaby tam zostać, to ustawiono ją zupełnie z boku, tak jakby komuś przeszkadzała wyjaśnia pan Koś.

 

- Reklama -

-Sprawdzimy, czy jest tam miejsce, by tą kapliczkę przestawić, bo być może ta kapliczka została przeniesiona nie na złość Państwu, a dlatego, że tam nie było miejsca. Sprawdzimy, zobaczymyobiecał Paweł Szumera, Dyrektor ZDW

Wicemarszałek Michał Mulawa na spotkaniu  również obiecał wyjaśnić, czy kapliczka została przesunięta zgodnie z zasadami.

 

Mieszkańcy ciągle dopytują o kapliczkę i ciągle czekają na odpowiedź w tej sprawie.

 

Kapliczka przed remontem drogi

 

Kapliczka po remoncie drogi

 

 

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Agnieszka mówi

  Kapliczka stoi w bardzo dobrym miejscu, każdy ma swobodny dostęp do niej, jest widoczna z każdej strony. Proponuję zamiast przestawiać, to zadbać o wygląd wizualny zabytkowej kapliczki. Nie wiem czy pamiętacie, ale Orlen po 22 jest jedynym miejscem zakupu alkoholu przez młodzież…. a stojąca tam wcześniej kapliczka słyszała i widziała wiele, podejrzewam, że również nie raz była traktowana jak toaleta ;(
  Także zostawcie kapliczkę w miejscu gdzie jest!

 2. Magdalenka mówi

  Kościółek św. Rocha też przestawili. Kiedyś stał bliżej drogi. Z tego wynika, że święte rzeczy można przestawiać.

 3. Jan mówi

  Przestawienie kapliczki przeszkadza miejscowym pieniaczom i redakcji Nowej. Na Błoniu przestawiono kapliczkę ze starego boiska (stała tam mnóstwo lat…). Władze gminy przestawiły ją nad brzeg stawu bez pytani kogokolwiek o zdanie (jak często to robią). Nowa jakoś o tym nie pisze. Może dlatego ze tam mieszka burmistrz?

 4. piotr mówi

  Coście się Mulawy czepili. Drogę projektował i kapliczkę przestawiał.. ?

  1. Karolinka mówi

   Mulawa firmuje ten remont swoim nazwiskiem – dlatego obrywa się jemu. A jakby wywiązał się z tego co publicznie naobiecywał to to i ja bym go chwaliła. A tak jest wtopa.

 5. Anonim mówi

  A co z węglem? Czy samorząd Tarnogrodu zajmie się dystrybucją?

 6. Anonim mówi

  Ta droga to nie jest zasługa Mulawy i proszę nie przypisywać mu takich zasług….a jeśli chodzi o kapliczkę przy remoncie nic jej się nie stało i można ją ustawić z szacunkiem w godnym miejscu a nie bić pianę…. drogowcy robili drogę zgodnie z planem i nie można mieć do nich pretensji….

 7. Anonim mówi

  Jak się nic nie robi to się miesza.Były zjazdy,teraz jest kapliczka a droga jest i jest dobra.
  Brawo Mulawa.

 8. M. mówi

  No niektórym mieszkańcom jest to całkowicie obojętne, na przykład mi.

 9. Jan mówi

  Kapliczka stała nie na skrzyżowaniu a obok skrzyżowania a gdyby ją pozostawić tam gdzie stała to byłaby na rondzie czyli na skrzyżowaniu i ograniczałaby widoczność kierującym.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.