- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Komu na EURO kibicuje trener z okręgówki?

Piłkarze z Ziemi Biłgorajskiej mają już wakacje. W weekend zakończyli sezon, a kibice, trenerzy i działacze przenieśli się przed telewizory. Kto wygra piłkarskie EURO? Komu kibicują? Zapytaliśmy ludzi z lokalnego środowiska piłkarskiego: - Włosi są bliscy mojemu sercu, a Francuzi są mi bliscy piłkarsko - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej trener Tanwi Majdan Stary, Bogdan Antolak. Typy pozostałych już w najnowszym papierowym wydaniu naszego tygodnika.

- Reklama -

Komu pan kibicuje na EURO i kto wygra turniej?

Będę kibicował Francuzom. A z kim mogą zagrać w finale? Zobaczymy jak drabinka się poukłada, ale mogę powiedzieć, kto piłkarsko najbardziej mi się podoba w Europie. Chciałbym, żeby finał to był mecz Francja – Włochy. Typuje Włochów dlatego, że wielkim wzorem jest dla mnie Carlo Ancelotti. Ale nie dlatego, że teraz odnosi sukcesy z Realem Madryt, tylko to najlepsza stara włoska szkoła jeszcze z czasów AC Milan. Podobał mi się sposób w jaki tworzył zespoły, łącząc rutynę z młodzieżą. Włochom też będę kibicował, tym bardziej, że moja siostra mieszka w Rzymie i miałem okazję jeździć na mecze AS Roma. Włosi są bliscy mojemu sercu, a Francuzi są mi bliscy piłkarsko.

urząd MArszałkowski projekt

Polacy pokazali się nieźle z Holandią, ale czy my wyjdziemy z grupy?

Całym sercem wierzę, że Polska wyjdzie z grupy. Nie oszukujmy się jest to grupa bardzo trudna. Na kim te punkty? Trzy na Austrii i może jeden na Francji?  Robert Lewandowski? Tak naprawdę moim zdaniem on nigdy nie błyszczał w reprezentacji. To jest zawodnik klubowy i w klubie jak najbardziej potwierdza, że jest najlepszym piłkarzem w historii polskiego futbolu. Ale w reprezentacji nie podoba mi się ani jego sposób grania, ani sposób w jaki jako kapitan motywuje drużynę. To nie jest dla mnie wzór kapitana. Wielki szacunek dla jego osiągnięć, bo są niesamowite, ale w reprezentacji to zdecydowanie nie jest mój faworyt. Podoba mi się Zalewski i myślę, że ten młody, odważny i dobry technicznie zawodnik może mieć na turnieju swoje pięć minut. Tego mu życzę, żeby jego wartość wzrosła.

 

Kto królem strzelców EURO?

Królem strzelców będzie Mbappe. Szkoda, że nie ma na turnieju Norwegii, bo sporo bramek mógłby zdobyć Haaland.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Na kogo stawiają i komu kibicują ludzie ze środowiska piłkarskiego w powiecie biłgorajskim? Dowiecie się we wtorek w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.