- Reklama -

- Reklama -

Komu kibicuje trener naszego beniaminka?

Trwa faza grupowa piłkarskiego EURO. Kto wygra turniej? Kto może zagrać w finale i być królem strzelców? To dyżurne tematy nie tylko wśród kibiców. Nowa Gazeta Biłgorajska zapytała o to ludzi z naszego biłgorajskiego środowiska piłkarskiego. Łukasz Mika to trener Olendra Sól, który w pięknym stylu wywalczył właśnie awans do okręgówki. Na kogo stawia szkoleniowiec beniaminka z Soli?

- Reklama -

Kto wygra piłkarskie EURO?

Możliwe, że w finale zagra Portugalia lub gospodarze tego turnieju. Finał może być Portugalia-Niemcy. Nie ma u Niemców takiego ciśnienia jak przed innymi wielkimi turniejami i to może im się przysłużyć w osiągnięciu dobrego wyniku. Grają u siebie i to może ich ponieść. Komu będę kibicował? Inspirują mnie angielska i niemiecka liga, tym bardziej, że kibicuję Borusii Dortmund i całe życie trzymam za nią kciuki. Pewnie będę trzymał kciuki za jakiś słabszy zespół, który nie jest wymieniany wśród faworytów. Gdybym miał wybrać takiego czarnego konia to być może to będą Duńczycy.

urząd MArszałkowski projekt

Jak na turnieju poradzi sobie reprezentacja Polski?

Nie zapominajmy, że z grupy wcale nie wychodzą tylko po dwa zespoły, ale też cztery najlepsze reprezentacje z trzecich miejsc i tu naprawdę widzę szansę dla reprezentacji Polski. Na każdym z grupowych rywali możemy wywalczyć po jednym punkcie, a przy dobrym układzie z Austrią nawet trzy. Jeśli wyjdziemy z grupy, a ja na to liczę, to naprawdę możemy być groźni i nieobliczalni. I mówię to bez grama ironii i szyderki jak to w Polsce często bywa. Myślę, że Robert Lewandowski może tym razem nie będzie w głównej roli, ale odciągnie uwagę od innych zawodników i to raczej młodzież będzie siłą naszej reprezentacji. Chociażby Urbański, Piotrowski, a być może w końcu udźwignie kadrę Piotr Zieliński. Uważam, że mamy fajną kadrę, za co chciałbym pochwalić trenera Michała Probierza. Pamiętam jakie to były kontrowersje przy wyborze selekcjonera. Od początku chciałem, żeby to Michał Probierz prowadził reprezentację a nie Marek Papszun. Teraz czuję satysfakcję. Byłem na dwóch wykładach trenera Probierza i zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Kompletnie niesłusznie był i jest hejtowany przez wiele osób. Kupił sobie zawodników w kadrze, z którymi nie jest łatwo pracować.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Kto będzie królem strzelców i gwiazdą EURO?
Królem strzelców może być Kylian Mbappe. Powiedziałbym, że Niemiec Niclas Fullkrug zdobędzie też trochę goli, ale nie wiem czy będzie grał w podstawowym składzie. A kto jeszcze? Pewnie przypomni o sobie też Cristiano Ronaldo i strzeli kilka bramek. Odkryciami turnieju mogą być niemieccy piłkarze: Florian Wirtz i Jamal Musiala. Jeżeli gospodarze wyjdą z grupy, to mogą być kluczowi piłkarze. I być może pokaże się z dobrej strony ktoś z piłkarzy tureckich.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.