- Reklama -

- Reklama -

Komputery dla szkół podstawowych

W gminie Księżpol zakończyło się szkolenie uczestników projektu grantowego „Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców gminy Księżpol”. Przez trzy miesiące przeszkolono łącznie 208 osób.  

W styczniu, lutym i marcu zrealizowano szkolenia dla 18 grup projektu grantowego Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców gminy Księżpol. Zostały one zorganizowane w kilkunastu osobowych grupach i odbywały się w budynkach szkół podstawowych na terenie gminy Księżpol. Każda grupa odbyła 2-dniowe szkolenie w wymiarze 16 godzin, poprzez które zdobyła ogromną wiedzę w jednej z siedmiu grup tematycznych. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymali zaświadczenie z odbycia szkolenia z wybranego modułu oraz zestaw materiałów promocyjnych.

– Po zakończeniu projektu 26 komputerów, zakupionych w ramach otrzymanego grantu w celu realizacji szkoleń, zostało przekazanych do szkół podstawowych z terenu gminy Księżpol. Komputery obecnie będą wykorzystane do realizacji zdalnego nauczania przez poszczególne placówki, w późniejszym etapie uzupełnią pracownie informatyczne – informuje Urząd Gminy Księżpol.

Z siedmiu szkoleń skorzystało 268 osób. Koszt przeszkolenia jednej osoby wynosił 560 zł. Szkolenia obejmowały zagadnienia:

- Reklama -

  • „Rodzic w Internecie”
  • „Mój biznes w sieci”
  • „Moje finanse i transakcje w sieci”
  • „Działam w sieciach społecznościowych”
  • „Tworzę własną stronę internetową (blog)”
  • „Rolnik w sieci”
  • „Kultura w sieci”

Realizacja projektu w gminie Księżpol przyniosła wiele korzyści w szczególności poprawienie umiejętności cyfrowych uczestników projektu, aktywizacja i integracja społeczeństwa poprzez organizację szkoleń.  Przekazanie sprzętu komputerowego stanowi duże wsparcie dla szkół w okresie zawieszenia zajęć w szkołach.

M.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anna mówi

    Jest to potrzebne wsparcie, zwłaszcza że obecnie nauka jest w domu przed komputerem.Dobrze,że są pomysły i inicjatywa aby zdobyć wsparcie dla naszej gminy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.