kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Kompletnie pijana para „opiekowała” się dwójką dzieci

40-latka poinformowała policjantów, że jej dzieciom grozi niebezpieczeństwo ze strony znajomego. Prawda jednak była zupełnie inna. Kobieta i jej 45-letni partner minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Kompletnie pijana para „opiekowała” się dwójką dzieci. Dziewczynki w wieku 5 i 9 lat trafiły pod opiekę dalszej rodziny. O zaistniałej sytuacji został poinformowany sąd do spraw rodzinnych i nieletnich.

- Reklama -

Wystraszone i zapłakane dzieci trafiły pod opiekę dalszej rodziny. Natomiast pijani rodzice zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci będą teraz ustalać, czy swoim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie został poinformowany sąd do spraw rodzinnych i nieletnich. Przypominamy, że za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają, alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które szczególnie w tak młodym wieku wymagają ciągłej kontroli.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.