Paramedica

Kominek harcerski w Księżpolu

Ponad 200 harcerzy spotkało się wieczorem (17 listopada) w szkole podstawowej w Księżpolu. Wszystko za sprawą odbywającego się tu dorocznego spotkania andrzejkowego, zwanego przez harcerzy "kominkiem" lub "świeczowiskiem".

– Jesteśmy na corocznym biwaku w Księżpolu już po raz kolejny. W tym roku organizatorem spotkania jest 5. Tarnogrodzka Drużyna Harcerek "Agape" i 13. Próbna Tarnogrodzką Drużyna Wędrowniczek "Philia" – mówi drużynowa Natalia Zając. – Jest to dla nas okazją do świętowania piątych urodzin naszej drużyny, bo "Agape" powołana została właśnie w listopadzie. Będzie także czas na integrację i ćwiczenie swoich harcerskich umiejętności – dodaje. 

Po apelu harcerze przeszli do sali gimnastycznej, w której zasiedli w kręgu. Na środku rozpalone zostało symboliczne ognisko ze świeczek. W skupieniu i absolutnej ciszy zabrzmiały pierwsze słowa piosenki "Płonie ognisko", która tradycyjnie rozpoczyna harcerskie "świeczkowisko". 

Drugiego dnia harcerze wzięli udział w grze terenowej, podczas której każdy zastęp miał zadania: rozpalenie ogniska, rozbicie namiotu czy opatrzenie rannych. Na zakończenie odbył się bal maskowy, podczas którego świętowano urodziny 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape". 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.