- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Komendant spełnił marzenia Ksawerego, mieszkańca Biłgoraja

- Reklama -

Komendant tomaszowskiej jednostki policji przez kilka godzin mógł spełnić marzenie Ksawerego, który marzy by zostać policjantem. 6-letni chłopiec z Biłgoraja został zaproszony przez komendanta mł. insp. Artura Deryło do zwiedzenia jednostki. Chłopiec choruje na rzadką genetyczną chorobę mięśni, ale jak każdy 6-latek ma swoje marzenia i właśnie jedno z nich zostało spełnione.

Ksawery zwiedzając tomaszowską komendę mógł zajrzeć do pomieszczeń i zobaczyć wyposażenie, do których na co dzień zwykli ludzie nie mają dostępu. Po policyjnej jednostce oprowadził chłopca komendant wraz z maskotką Gryfem. Technik kryminalistyki pokazał 6-latkowi, jak pobiera się odciski linii papilarnych. Instruktor strzelań policyjnych oprowadził chłopca po pomieszczeniach strzelnicy, miał tez okazję przetestować trenażera.

Ksawery zwiedził także pomieszczenie dla osób zatrzymanych i siłownię. Największym jednak zainteresowanie cieszył się policyjny pies i pokaz jego tresury.

Na zakończenie wizyty Ksawery otrzymał od szefa tomaszowskich funkcjonariuszy upominki, by przypominały mu, że zawsze warto mieć marzenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.