- Reklama -

Kolizja trzech samochodów

Około godziny 10.45 w Łukowej doszło do zderzenia trzech samochodów w tym jednej ciężarówki. W wyniku kolizji ciężarówka wjechała w posesję jednego z mieszkańców.

19 września przed południem na drodze wojewódzkiej nr 849 doszło do kolizji trzech samochodów. Jak ustalili policjanci, kierująca samochodem marki Volkswagen Bora, mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego nie udzieliła pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu marki MAN. Ciężarówka wjechała w zaparkowany na parkingu sklepowym seat alhambra. Następnie uderzyła ona w ogrodzenie, które spadło na stojący obok samochód marki Mercedes. Kierowca samochodu ciężarowego, mieszkaniec powiatu krasnostawskiego został zabrany do szpitala. Nie odniósł on poważnych obrażeń. Kobieta, która była sprawcą wypadku, została ukarana mandatem karnym.

- Reklama -

Według statystyk Komendy Głównej Policji w roku 2018 z winy kierujących pojazdami powstało 27 556 wypadków (co stanowi 87,0% ogółu). W wyniku tych zdarzeń śmierć poniosło 2177 osób (76,1%), a 33 261 zostało rannych (89,0%). Jedną z ich głównych przyczyn było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doszło aż do 7488 wypadków, w których zginęły 322 osoby. Według wskaźnika liczby zabitych i rannych, województwo lubelskie zajmuje niechlubne trzecie miejsce.

Nie wyłączajmy myślenia podczas jazdy i uważajmy na znaki drogowe. Nie stoją one tam bez przyczyny. Postawienie znaku STOP na skrzyżowaniu nie jest dla uprzykrzenia życia kierowcom tylko dla poprawy bezpieczeństwa.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.