Kolejny weekend pełen sportowych emocji

Seniorzy Łady 1945 Biłgoraj wreszcie zdobyli komplet punktów i przerwali niechlubną passę, która trwała od 9 spotkań, wśród których tylko cztery to remisy. Pierwsza połowa sobotniego spotkania z Górnikiem II Łęczna nie zapowiadała, żeby miało się to zmienić. Goście już w ósmej minucie zdobyli gola, a w trzydziestej wygrywali 2:0. Na szczęście na drugą połowę wyszła już zupełnie inna drużyna. Łada od początku zdecydowanie zaatakowała, a przewaga rosła z każdą minutą, czego konsekwencją były cztery gole. Najpierw trafił Grzegorz Mulawa. Do wyrównania doprowadził Damian Rataj. W 79. minucie Łada wyszła na prowadzenie po bramce Marcina Dychy. W trzeciej minucie doliczonego czasu swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Damian Rataj.

Kolejny mecz Łada zagra na wyjeździe z Roztoczem Szczebrzeszyn.

W sobotę grali również juniorzy Łady. Rywalem obu zespołów był Górnik Łęczna. Juniorzy starsi przegrali 1:7 (jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Dominik Gąbka), zaś młodsi zremisowali 1:1 (bramka Filip Larwa).

W hali widowiskowo-sportowej OSiR swój pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej zagrały młodziczki MKS Biłgoraj. Biłgorajskie zawodniczki zmierzyły się z UKS Jedynką Łuków. To był pierwszy mecz ligowy młodych szczypiornistek, które walczyły, biegały, angażowały się w grę. Górą w tym meczu jednak były zawodniczki z Łukowa, które wygrały 31:12 (15:5).

Bardzo dobrze sezon zakończyli młodzicy młodsi i starsi szkółki sportowej OSiR. Młodzicy młodsi pokonali na wyjeździe Gryf Gmina Zamość 4:2. Dwie bramki w tym meczu zdobył Gabryś Dubiel i po jednej Piotr Zygmunt i Filip Łosiewicz. Młodzicy starsi również wygrali swój mecz, pokonując na wyjeździe drugi w tabeli AMSPN Hetman Zamość po bramkach, które zdobyli Krystian Sereda i Tomasz Zwolak.

Mecze trampkarzy młodszych i starszych szkółki OSiR ze względu na intensywnie padający deszcz zostały odwołane.

Komplet wyników

Seniorzy IV liga:

Łada 1945 Biłgoraj – Górnik II Łęczna 4:2 (0:2)

Bramki: Damian Rataj 76, 90+3, Grzegorz Mulawa 62, Marcin Dycha 79 – Karol Turek 8, Patryk Orysz 30.

Łada: Łukasz Szawara – Michał Mielniczek, Ivan Oleksiuk, Grzegorz Mulawa, Mirosław Poliwka (65 Kamil Nowak), Karol Misiarz, Janusz Birut, Michał Skubis (65 Marcin Dycha), Arkadiusz Czok, Paweł Nawrocki, Damian Rataj.