- Reklama -

- Reklama -

Kolejny walkower w zamojskiej okręgówce. Chaos trwa dalej

Nie dość, że dalej nie wiadomo kto wygrał piłkarską zamojską klasę okręgową, to mamy jeszcze walkower. W meczu ostatniej kolejki Olimpiakos Tarnogród - Victoria Łukowa, w zespole gospodarzy zagrał nieuprawniony zawodnik. Olimpiakos wygrał 2:1, ale wynik został zweryfikowany jako walkower 0:3. Co to wszystko oznacza?

- Reklama -

– Z przykrością informujemy, że w ostatnim meczu sezonu pomiędzy Olimpiakosem Tarnogród, a Victorią Łukowa został przyznany walkower dla gości. W spotkaniu zagrał zawodnik, który musiał pauzować za liczbę żółtych kartek. Sezon kończymy nie na 6, a na 7 miejscu. Jednym punktem wyprzedziła nas Pogoń Łaszczówka – przekazuje klub z Tarnogrodu.

 

Dzięki trzem punktom za walkower, Victoria Łukowa nadal jest na miejscu spadkowym (z klasy okręgowej spada pięć zespołów), ale ma już 35 punktów. Teraz wszystko zależy od decyzji PZPN w sprawie drugiego kontrowersyjnego meczu. Ale po kolei.

 

W marcu w spotkaniu Andoria Mircze – Błękitni Obsza, gospodarze dostali punkty walkowerem. Na boisku było 1:3, ale w barwach Błękitnych miał grać nieuprawniony zawodnik.Klub z Obszy odwołał się jednak od decyzji i czeka na ostateczne rozstrzygnięcie. Jeśli otrzyma trzy punkty, to właśnie Błękitni a nie Omega Stary Zamość, awansują do IV ligi.

– Ostateczna decyzja będzie znana 6 lipca. Podejmie ją Polski Związek Piłki Nożnej. Takie dostaliśmy już potwierdzone informacje – mówi „Nowej Gazecie Biłgorajskiej, Stanisław Pryciuk, prezes ZOZPN.

- Reklama -

Jeśli Błękitni odzyskają swoje trzy punkty, to trzeba będzie je odjąć Andorii Mircze. Czyli będzie miała nie 38, ale 35 punktów. Tyle samo co Victoria Łukowa, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Wedy Victoria Łukowa zostaje w klasie okręgowej, a do klasy A spadnie Andoria Mircze.

 

Zabawnie prawda? Sezon piłkarski już się zakończył, piłkarze zawiesili korki na kołku, a cztery kluby (Omega, Błękitni, Andoria, Victoria) w zasadzie dalej nic nie wiedzą…

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź