- Reklama -

- Reklama -

Kolejny tytuł mistrza

Mistrz Europy "Masters" sztangista Hubert Chełchowski wygrał Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów, który odbył się w Trzciance 24 listopada 2018 r.

- Reklama -

To kolejny sukces sztangisty z Tereszpola-Zaorendy. Uzyskał on 295 kg w dwuboju w kategorii wagowej do 89 kg, ustanawiając rekordy Polski w rwaniu 135 kg i w podrzucie 160 kg.

- Reklama -

W czerwcu tego roku Hubert Chełchowski, jeden z najbardziej utalentowanych sztangistów w Polsce, triumfalnie powrócił na pomosty ciężarowe. W Budapeszcie na Węgrzech odbyły się wówczas Mistrzostwa Europy Masters kobiet i mężczyzn. Dzięki wytężonej pracy, samozaparciu a zwłaszcza pasji Hubert miał okazję pierwszy raz w życiu stać na podium przy dźwiękach hymnu narodowego. Zdobył I miejsce w kategorii 85 kg w przedziale wiekowym 35-39 lat, uzyskując wynik 296 kg w dwuboju olimpijskim. Hubert osiągnął w rwaniu 136 kg i w podrzucie 160 kg, co dało złoty medal. Pierwszym trenerem Huberta po 15-letniej przerwie był Tomasz Pawlos, obecnie trenuje pod okiem Józefa Olekszyka.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.