Kolejny sukces Lipki

19 maja odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WPA w trójboju siłowym w Łucku. Łukasz Lipka z wynikiem 785 kg uzyskał tytuł mistrza świata federacji WPA.

– Startuję tam drugi raz i drugi raz miałem problem zarówno z przejechaniem przez granicę, jak i z nieuczciwym sędziowaniem. Nawet nagranie telefonem podejścia nie dało nic, aby zweryfikować mój przysiad. Tak czy inaczej w całym trójboju uzyskałem 785 kg i te kilogramy pozwoliły mi uzyskać tytuł mistrza świata federacji WPA – opowiada Łukasz Lipka. – Wynik, jaki uzyskałam to: przysiad 300 kg, wyciąganie na klatkę 175 kg, martwy ciąg 310 kg. Wynik z całego trójboju mógłby być lepszy, ale ostatni czas zamiast na przygotowania do zawodów to przeznaczyłem na rozwinięcie firmy, treningi, suplementy, a dodatkowo siłownię, do której zapraszam na indywidualne treningi trójboju siłowego – dodaje Lipka.

Sportowiec dziękuje osobom, które go wspierają, szczególnie swojej narzeczonej. – Bardzo duże podziękowania należą się oczywiście mojej narzeczonej, która wspiera mnie dosłownie na każdych zawodach i pomaga, jak tylko może – mówi.

Kolejne zawody odbędą się w Pabianicach w dniach 12-17 czerwca. Będą to mistrzostwa Europy federacji WUAP. – Tam będę chciał przekroczyć barierę 800 kg i pokazać, że stać mnie na więcej – podsumowuje.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.