Kolejny rekord Agnieszki Rak

Zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego "ZNICZ" Biłgoraj, wychowanka trenerów Henryka Wybranowskiego i Andrzeja Strzałki, Agnieszka Rak zdobyła V miejsce w rwaniu w Mistrzostwach Europy w Bukareszcie oraz pobiła rekord Polski.

Agnieszka Rak to bardzo obiecująca zawodniczka biłgorajskiego „Znicza”. Pomimo młodego wieku (18 lat) może pochwalić się kilkoma rekordami Polski. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Bukareszcie zawodniczka w rwaniu zaliczyła kolejno 84 kg, 88 kg i 92 kg.

Wynik 88 kg i 92 kg to rekordy Polki, poprzedni rekord Polski to 87 kg – mówi trener Andrzej Strzałka, który nie ukrywa zadowolenia z wyników zawodniczki.  Przypominam, że w 2018 r. w Mediolanie Agnieszka zdobyła brązowy medal, uzyskując 76 kg w rwaniu i 96 kg w podrzucie, ale w kategorii wiekowej do 17 lat. Gratulujemy jej wspaniałego startu – dodaje trener.

W podrzucie Agnieszka zdobyła 100 kg, 104 kg i 106 kg, zaliczając wszystkie podejścia! Po zaliczeniu 104 kg wynik w dwuboju to nowy rekord Polski 196 kg (poprzedni był 192 kg). W trzecim podejściu zawodniczka biłgorajskiego LKS „Znicz”, zaliczając 106 kg, przesunęła rekord Polski na 198 kg!