- Reklama -

Kolejny Dzień Otwarty w I LO im. ONZ

 

21 marca 2018 roku, po raz kolejny w tym roku szkolnym, w I LO im. ONZ w Biłgoraju został zorganizowany Dzień Otwarty dla młodzieży gimnazjalnej, która chciała poznać ofertę edukacyjną szkoły oraz możliwości rozwijania pasji i zainteresowań.

Podczas spotkań w auli z dyrekcją szkoły o godz. 9:00 i 11:00 goście zostali poinformowani o propozycjach klas na rok szkolny 2018/2019 oraz obejrzeli krótką prezentację multimedialną dotyczącą życia szkoły. Po części oficjalnej każda zorganizowana grupa gimnazjalistów w towarzystwie nauczycieli i uczniów miała okazję obejrzeć bazę lokalową – sale lekcyjne, pracownie przedmiotowe, w tym nowo otwarte Centrum Grafiki Komputerowej, obiekty sportowe, strzelnicę, bibliotekę z czytelnią i wiele innych.

W kawiarenkach językowych – języka angielskiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego gimnazjaliści brali udział w quizach, słuchali wrażeń uczniów z wyjazdów na wymiany międzynarodowe, a także oglądali pamiątki przywiezione z miast partnerskich. Dla gości zostały przygotowane pokazy: doświadczeń fizycznych i chemicznych, ratownictwa medycznego, sprzętu sportowego i pomocy dydaktycznych. W pracowni komputerowej odbyły się pokazy robotów, a w Centrum Grafiki Komputerowej zajęcia z tabletami graficznymi. W salach sportowych młodzież obejrzała prezentacje multimedialne i filmy z „Białych Szkół” oraz „Klas pod Żaglami”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w wojskach inżynieryjnych przygotowane przez 16. Tczewski Batalion Saperów w Nisku.

 

Na korytarzach i w salach lekcyjnych gimnazjaliści mogli zobaczyć stoiska przygotowane przez młodzież oraz opiekunów szkolnych organizacji i kół zainteresowań,  wystawę kronik szkolnych oraz ekspozycję z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

                                                                                              I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.