- Reklama -

- Reklama -

Kolejni żołnierze WOT złożyli przysięgę

Około 200 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło w niedzielę uroczystą przysięgę wojskową na placu Litewskim w Lublinie. Wśród nich byli także mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. To już kolejni żołnierze, którzy zasilili szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga miała miejsce w maju bieżącego roku.

W uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej płk Artur Dębczak.

Pododdział reprezentujący Wojska Obrony Terytorialnej weźmie udział także w organizowanych w stolicy centralnych obchodach Święta Wojska Polskiego. Będzie to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla wszystkich żołnierzy piątego rodzaju sił zbrojnych, którzy zamanifestują swoją obecność, po raz pierwszy prezentując się przed najwyższymi władzami państwa i społeczeństwem, wspólnie z pododdziałami pozostałych rodzajów sił zbrojnych.

- Reklama -

– Terytorialsi, którzy wezmą udział w tegorocznej defiladzie na co dzień funkcjonują w swoich społecznościach lokalnych, wśród nich są osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, studenci, szkoleniowcy, technicy czy też historycy.  Jak sami podkreślają służba w WOT pozwala im w najbardziej efektywny sposób zbalansować potrzebę służby ojczyźnie z życiem osobistym – mówi ppłk Marek Pietrzak, Rzecznik Prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podczas defilady żołnierze WOT po raz pierwszy zaprezentują się w beretach nowego wzoru w kolorze oliwkowym, które będą obok czapki rogatywki docelowym nakryciem głowy Terytorialsów.

Pododdział WOT przygotowania do defilady rozpoczął w tym samym czasie co pozostałe pododdziały wojsk operacyjnych uczestnicząc w zgrupowaniu organizowanym przez Dowództwo Garnizonu Warszawa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.