- Reklama -

- Reklama -

Kolejne wielkie oszustwo. Na co liczyła mieszkanka powiatu?

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego padła ofiarą oszustów. Kobieta uwierzyła, że inwestuje na giełdzie, a w efekcie straciła aż 74 tysiące złotych! Zaczęło się delikatnie, bo na początku "zainwestowała" 250 dolarów. A później już poszło ...

- Reklama -

-Zgłosiła się do nas 35 – letnia mieszkanka powiatu, która straciła pieniądze inwestując na fałszywej giełdzie. Z jej relacji wynikało, że w pierwszej połowie września tego roku skontaktowała się z nią kobieta, która namówiła do inwestycji. Początkowo „zainwestowała250 dolarów. Otrzymała również maila z linkiem, za pomocą którego miała założyć konto na platformie inwestycyjnej. Następnie kontaktowali się z nią mężczyźni podający się kolejno za brokera i księgowych. Wydawali jej kolejne polecenia. Kobieta miała między innymi zalogować się za pomocą jej konta bankowego na podanych przez nich stronach. Namówili ją również do zaciągnięcia kredytu. 35 – latka wykonywała wszystkie polecenia między innymi wykonywała przelewy i przekazywała otrzymywane kody. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i zażadała wyjaśnień kontakt z „doradcami” się urwał. Na fałszywych inwestycjach straciła 74 000 złotych – informuje KPP Biłgoraj.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi w wszelkiego rodzaju transakcjach i inwestycjach internetowych. Oszuści wykorzystują niewiedzę, naiwność, brak zabezpieczeń w komputerach lub telefonach, czy łatwowierność osób korzystających z sieci. Przede wszystkim musimy być świadomi tego, że bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od samych jej użytkowników. Nie pomogą nam żadne zabezpieczenia systemowe jeżeli sami nie zachowamy należytej ostrożności i zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, że na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego można sprawdzić, czy podmiot w imieniu, którego dzwoni konsultant, posiada uprawnienia do świadczenia usług finansowych na terytorium Polski. Możemy tam również zweryfikować, czy podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń publicznych.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Edek mówi

    Miałem podobne telefony- uważajcie na wschodni akcent próbują kantowac na co się da!

  2. Jerzy mówi

    głupia to ma

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.