- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kolejne sukcesy „Galaxy Storks”

Drużyna o nazwie Galaxy Storks już po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskich zawodach robotyki zorganizowanych przez: Spice Gears – Team 5883. Tym razem turniej odbył się w Kraśniku.

W sobotę 3 sierpnia odbył się turniej robotyczny o nazwie: „Into Orbit” oraz FLL Expo „Mission Moon”. Wzięli w nim udział uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jako drużyna o nazwie „Galaxy Storks” czyli „Galaktyczne Bociany”. Zawody rozpoczęły się rano o godzinie 10.00 w Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku. Następnie rozpoczął się turniej trwający do godziny 16.00. I jak poprzednio drużyna nie odjechała z zawodów z pustymi rękami. Tym razem zespół „Galaxy Storks” otrzymał dwie statuetki jako nagrody specjalne: Gracious Professionalism FTC oraz Gra robotów FTC.

– Rywalizacja składała się z dwóch faz: automatycznej, w której robot miał się sam opuścić ramieniem z danej wysokości i za pomocą czujników wykryć sześcian spośród kulek, oraz z fazy manualnej, w której miałem za zadanie zbierać kulki i sześciany, a potem przetransportować w jak najszybszym czasie do wyznaczonego miejsca – opowiada Hubert Mucha, lider zespołu „Galaxy Storks”.

- Reklama -

Organizatorami zawodów byli Spice Gears Team 5883 z Kraśnika, pierwsza w Polsce drużyna robotyczna, wicemistrzowie FIRST Global 2017. Dodatkowo specjalnymi gośćmi na evencie byli reprezentanci drużyn z USA: Eagan High School First Robotics Team 2220 oraz FRC Team 2485: WARLords.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.