Moto Tech

- Reklama -

Kolejne osoby złamały zakaz

We wtorek w powiecie biłgorajskim posypały się mandaty za łamanie zakazu gromadzenia się. Tego dnia doszło do trzech przypadków, kiedy ludzie nie stosowali się do obowiązującego prawa. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Podkreślają, że wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem.

Do jednej z trzech interwencji doszło 7 kwietnia około godziny 17 w Biłgoraju. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że grupa osób zorganizowała imprezę. Zostali również poinformowani, że trzy osoby swoim zachowaniem zakłócają ład i porządek publiczny, a także spożywają alkohol.

– Jak się później okazało, byli to mieszkańcy miasta i gminy Biłgoraj. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 41 lat oraz 28-letnia kobieta nie rozumieli powodu całej interwencji. Za nieprzestrzeganie ograniczeń w czasie epidemii, policjanci nałożyli na nich grzywnę w postaci mandatów karnych – relacjonuje Agnieszka Pintal z biłgorajskiej policji.

Wszystkie trzy osoby skorzystały z prawa do odmowy przyjęcia mandatów. Teraz staną przed sądem. Za swoje bezmyślne zachowanie grozi im kara pieniężna, a nawet pozbawienie wolności.

- Reklama -

Tego samego dnia w gminie Józefów doszło do dwóch przypadków naruszenia zakazu gromadzenia się. W miejscowości Długi Kąt sześciu mężczyzn w wieku 21, 29, 31, 56, 57 i 58 lat około 18 spotkało się przy sklepie, aby porozmawiać. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatami karnymi. 21-letni mężczyzna nie przyjął mandatu nałożonego przez funkcjonariuszy. Już niedługo ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Mandatami zostali również ukarani trzej mężczyźni z Józefowa, którzy tego samego dnia, pomimo zakazu, spotkali się na jednym z parkingów w celach towarzyskich.

O tym, jak bezpiecznie i w pełni legalnie można wychodzić z domu, pisaliśmy w artykule: Spacer mimo zakazu.

M.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Władek z bolesławina mówi

    Jak nie rozumie jeden z drugim to w pie.rdol.ić. pałą pożądnie aż sie zwali w portki następnym razem będzie siedział w domu..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.