- Reklama -

- Reklama -

Kolejne policyjne kontrole

Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyrusza w podróż. Na drogach pojawi się też więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, to czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi.

W dniach 14-16 sierpnia 2018r. policjanci będą prowadzić ogólnopolskie działania pn. „Bezpieczny sierpień 2018”. W tym czasie należy się spodziewać wzmożonych kontroli na drogach. Możemy oczekiwać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale też sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Przedmiotem policyjnych kontroli będzie również korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

– Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Przypominamy, że należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem – apelują policjanci. – Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę za kierownicą – dodają.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.