- Reklama -

- Reklama -

Kolejne podtopienia w powiecie

Czwartkowe opady deszczu spowodowały, że od rana strażacy mają pełne ręce roboty. Niestety, przez cały zbliżający się tydzień prognozowane są kolejne opady deszczu.

- Reklama -

Intensywne opady deszczu sprawiły, że woda zaczęła zalewać posesje i domy. 1 lipca strażacy interweniowali w całym powiecie ponad 20 razy. W akcjach wzięło udział ponad 40 zastępów.

– Najwięcej interwencji odnotowano w południowej części powiatu, a konkretnie w gminie Księżpol, Biszcza, Łukowa oraz gminie Biłgoraj – mówi mł. bryg. Albert Kloc, rzecznik prasowy biłgorajskiej straży pożarnej.

Niestety, IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne 2 stopnia dla całego województwa lubelskiego.  Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad. Na Lubelszczyźnie burze są już obserwowane, zjawiska na północy i zachodzie obszaru przewidywane są na późne popołudnie.
Będzie ono obowiązywało od 1 do 2 lipca do godziny 2 w nocy.

- Reklama -

Krótkie filmiki z podtopień w Łukowej:

- Reklama -

1 komentarz
  1. Andrzej mówi

    Bardzo dobrze, proponuję więcej betonu, i co najważniejsze mniej wszelkiej zieleni. Zgodnie z politka obecej władzy, wyciąć ponad 2500 drzew w tym roku przy samych drogach woj…, powiatowych nawet zadego nie zasadzić.

Zostaw odpowiedź