Kolejne podium dla biłgorajskich Spartan

Klasyfikacja medalowa i punktowa padły łupem Spartan w sobotnie przedpołudnie 7 marca na pływalni Aqua Lublin. Tym razem na te cykliczne zawody wyruszyła prawie cała „Sparta”. W zawodach tych wystartowało 528 zawodniczek i zawodników z 23 klubów, w tym dwa z Ukrainy.

Rewelacyjnie w sobotę Spartanie zaprezentowali się  zwłaszcza w stylu klasycznym. Na sprinterskim dystansie trzy pierwsze miejsca wśród chłopców zajęli odpowiednio Michał Giruć, Mateusz Grasza i Marcel Jonczak. Martyna Łyczak okazała się bezkonkurencyjna w rywalizacji dziewcząt. Oskar Wasilewski wygrał 25 metrów , a na dystansie 100 metrów po  raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył Radosław Oszajca. Na drugiej pozycji tuż za Radkiem stanął Paweł Bury.

–  Łącznie zdobyliśmy 17 medali, a do tej puli dorzuciliśmy 2 złote w sztafetach – mówi Adam Osuch.

Pozostałe osiągnięcia i wyniki znajdują się na portalach klubowych RWKS SPARTA.