Kolejne pożary. Sprawdź komin!

Co roku strażacy z Państwowej Straży Pożarnej odnotowują kilkanaście tysięcy pożarów spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych i przewodów kominowych. Wadliwe działanie instalacji grozi także zatruciem tlenkiem węgla. Strażacy co roku przed sezonem grzewczym apelują do właścicieli i użytkowników budynków o sprawdzenie instalacji i okresowej jej kontroli. 
Niestety, co roku także dochodzi do pożarów sadzy w kominie. Tylko w tym tygodniu strażacy interweniowali już dwa razy. W ubiegły wtorek (16 stycznia) wyjeżdżali do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Komodzianka (gm. Frampol). 
Zgłoszenie o pożarze trafiło do dyżurnego kilka minut po godzinie 20.00. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP i jeden OSP. Pożar ugaszono, a straty oszacowano na ok. 3000 zł. Przyczyną pożaru była zła eksploatacja urządzeń grzewczych.  
Do kolejnego pożaru spowodowanego nieprawidłowym eksploatowaniem przewodu kominowego doszło następnego dnia w Żabnie (gm. Turobin). Tuż przed 10.00 rano zapaliło się docieplenie stropu w budynku mieszkalnym. Na miejsce przybyli strażacy z PSP i OSP. Przy użyciu gaśnicy proszkowej ugasili pożar, ale spaleniu uległo ok. 20 procent całego docieplenia stropu na budynku. Straty oszacowano na ok. 2000 zł. Na szczęście, nikt z domowników nie ucierpiał w pożarze. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.