- Reklama -

Kolejne gmina zagrożona ASF

2 sierpnia br. ukazało się Rozporządzenie wojewody lubelskiego w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i krasnostawskiego, zgodnie z którym Komodzianka i Chłopków znalazły się w strefie zagrożenia chorobą.

Natomiast  wczoraj została opublikowana Decyzja Wykonawcza Komisji  w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich. Część III załącznika  decyzji wyznacza obszarem zagrożenia. Jest to część gminy Frampol położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 74. Dotyczy to miejscowości: Chłopków, Komodzianka, Teodorówka, Teodorówka Kolonia, Radzięcin, Smoryń, Stara Wieś.

- Reklama -

W związku z tym Powiatowy Inspektorat Weterynarii  w Biłgoraju zaprasza hodowców trzody chlewnej z terenu gminy Frampol na spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Odbędzie się ono  12 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 9:00, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu przy: ul. Nowa 5.

Spotkanie będzie dotyczyło zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i krasnostawskiego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.