Kolejne drogi w remoncie

W listopadzie firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp.z o. o. z Tomaszowa Lubelskiego realizuje na terenie gminy Turobin trzy zadania drogowe. Pierwsze z nich dotyczy przebudowy drogi gminnej w miejscowości Żabno-Kolonia. Długość odcinka wynosi 470 metrów bieżących. Zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze, podbudowy, roboty nawierzchniowe oraz roboty wykończeniowe. Koszt zadania wraz z nadzorem inwestorskim wynosi niemal 100 tys. zł. Zadanie nie mogłoby być zrealizowane bez wsparcia sołectwa. Przeznaczono na ten cel fundusz sołecki miejscowości Żabno i Żabno – Kolonia, w wysokości poad 25 tys. zł.

Kolejne zadanie przebudowy drogi gminnej  w Turobinie. Ramontowana jest ul. Sądowa, a konkretnie odcinek o długości 70 mb. Zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze i roboty nawierzchniowe. Koszt zadania wraz z nadzorem inwestorskim wynosi 40 tys. zł,

Trzecie zadanie jakie realizuje przedsiębiorstwo z Tomaszowa Lubelskiego, to przebudowa drogi gminnej w miejscowości Guzówka – Kolonia. Chodzi o odcinek o długości 410 mb. Zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowy i roboty nawierzchniowe. Koszt zadania wraz z nadzorem inwestorskim wynosi prawie 115 tys. zł. Do tej inwestycji też dołożyli się mieszkańcy, którzy przeznaczyli na ten cel środki z funduszu sołeckiego. Pieniadze pochodzą z funduszu miejscowości Guzówka – Kolonia. Jest to prawei 14 tys. zł.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.