Kolejne drogi przejdą modernizację

 

Przedstawiciele dwóch powiatów i czternastu gmin z terenu Zamojszczyzny otrzymali z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka umowy w sprawie udzielenia dotacji celowej budżetu państwa w 2018 roku na zadania realizowane w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". W tym gronie znalazły się cztery gminy z naszego powiatu.

  Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, jak wiadomo, ma swoją zasadniczą cechę, tzn. w połowie remonty, modernizacje czy odbudowa tych dróg finansowana jest z tego programu i ze środków przekazywanych przez wojewodę, ale w połowie te środki pochodzą przecież z budżetu jednostek samorządu terytorialnego – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek podczas spotkania z samorządowcami.

W gronie szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie, znalazły się 4 gminy z powiatu biłgorajskiego. Dofinansowanie otrzymał wniosek gminy Tereszpol. Przebudowana zostanie ul. Szkolna w Tereszpolu-Zaorendzie o długości 650 m. Koszt zadania to kwota 706 tys. 452 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 353 tys. 226 zł. Powstaną także parkingi przy szkole, remizie OSP oraz przy stadionie sportowym. Wybudowana zostanie zatoka autobusowa przy szkole, powstanie chodnik prowadzący od szkoły do stadionu wraz ze zjazdami na drogi gminne.

W gminie Biszcza nastąpi przebudowa drogi na trasie Bukowina Wola Kulońska. Wartość zadania to 2 mln 659 tys. zł. Dofinansowanie wyniosło połowę. Na 24. miejscu listy dofinansowanych wniosków jest inwestycja w Tarnogrodzie. Na przebudowę drogi otrzyma 272 tys. zł. Wartość zadania to 545 tys. 714 zł.

Gmina Frampol na przebudowę dróg gminnych: ul. Łąkowej oraz ul. Polnej we Frampolu otrzyma ponad 492 tys. zł dofinansowania. Wartość inwestycji to 984 tys. 547 zł. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.