- Reklama -

Kolejna wyprawa Old Superbike Bros

„Sedno sprawy w wyprawach motocyklem stanowią właśnie przejazdy pięknymi przełęczami i wzniesieniami, dlatego w tym roku postanowiliśmy ruszyć jednym z „topowych” szlaków dla każdego motocyklisty” – mówi Grzegorz Piróg, prezes stowarzyszenia Old Superbike Bros.

Na mapie podróży, której start planowany jest na 26 maja br. znalazły się m.in. dwukilometrowa pętla wokół szczytu Cime de la Bonette we Francji, włoskie przełęcze Stelvio, Passo del Foscagno, Forcola di Livigno czy przełęcz Maloja w Szwajcarii. Motocykliści ruszą na spotkanie przygody już po raz szósty.

W minionych latach grupa pochodzących z Biłgoraja pasjonatów ciężkich maszyn przemierzyła już szlaki w Alpach Austriackich, przełęcze Włoch i Szwajcarii, Karpaty Rumuńskie, drogę do Albanii czy rok temu do Grecji. „Każdy z podróżników biorących udział w wyprawach pochodzi z Biłgoraja. A gdzie mieszkają? Chciałoby się odpowiedzieć, że… na całym świecie: – Niektórzy zostali bądź powrócili do Biłgoraja, ale jest i Bristol, Berlin, Warszawa, Lublin czy nawet Nowy Jork” – wylicza Grzegorz Piróg.

Motocykliści wystartują 26 maja br. z Insbrucka (Austria). Tu dostaną się ze swoimi maszynami na przeróżne sposoby. Jedni przetransportują motocykle na miejsce startu, a inni dojadą już na nich. „Niektórych z nas zwyczajnie nudzą długie trasy autostradami. Ja je akurat lubię, więc wsiadam na motocykl już w Lublinie i poświęcam dzień na podróż do Innsbrucka” – mówi prezes OSB.

W wyprawie weźmie udział 11 osób, w tym 8 z Biłgoraja (rodem). Każdy na ciężkiej maszynie o dużej pojemności. Podróż ma zakończyć się 3 czerwca. Jak zawsze będzie o czym rozmawiać, wspominać, przeżywać.

Ci, którzy chcieliby podjąć współpracę z motocyklistami bądź po prostu wspomóc w realizacji ambitnej, ale i bardzo kosztownej wyprawy, mogą kontaktować się bezpośrednio z prezesem stowarzyszenia OSB Grzegorzem Pirógiem pod adresem: e-mail: gp7@onet.pl lub numerem 512 977 968.

Dotychczas wsparło biłgorajskich motozapaleńców wielu darczyńców, którym młodzi pasjonaci przekazują podziękowanie. Są to (w kolejności wpłat):

– Biłgorajczyk – redaktor NOWej Gazety Biłgorajskiej

- Reklama -

– firma „Jotes”

– firma „Stomatic” z Kielc

– Best Auto BMW – Lublin

– sklep „Beata”

– Accurat GmbH – doradztwo personalne.

– Liczymy na dalsze wsparcie – o symboliczną kwotę proszą uczestnicy eskapady.

 

Sympatyk tej grupy

Kazimierz Szubiak

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.