- Reklama -

- Reklama -

Kolędowanie w Rakówce

Dwanaście zespołów z gminy Księżpol i sąsiedniej gminy Łukowa zaprezentowało się podczas przeglądu "Hej kolęda, kolęda" w ubiegłą niedzielę w Rakówce. Trwający ponad trzy godziny koncert zakończył okres świętowania i kolędowania.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele filialnym pw. matki Boskiej Częstochowskiej w Rakówce. Następnie kolędy i pastorałki zaprezentowały gminne zespoły i chóry: „Harfa” z Rakówki, zespół ludowy z Majdanu Nowego, „Konwalia” z Księżpola, Chór Męski Klucz z Majdanu Starego, zespół wokalny „Majdanianki” z Majdanu Starego, „Piano” z Korchowa,  „Od – Nowa” z Rogali, „Za Horyzontem” z Zawadki oraz „Plejada” z Księżpola.

Gościnnie wystąpiły dwa chór z gminy Łukowa: „Lucus” działający pod kierownictwem Sławomira Kuczka i „Solemis”, który pracuje pod opieką Henryka Hyza. Po raz pierwszy publicznie wystąpił także zespół, w skład którego weszli mieszkańcy Starego Lipowca, Nowego Lipowca oraz Kulasz.

- Reklama -

Po trwającym blisko trzy godziny koncercie, mieszkańcy Rakówki zaprosili uczestników koncertu na poczęstunek do budynku remizy OSP. Słowa uznania za włożony trud i wysiłek w organizację spotkania skierował do wszystkich zebranych wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Hołd dla zespołów, kultywujących piękne tradycje kolędowania, złożyła także posłanka na Sejm RP Beata Strzałka oraz starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip.

W dalszej części spotkania swój wokalny debiut miał także Klub Seniora „Złota Jesień” działający przy filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakówce oraz najmłodsze Koło Gospodyń Wiejskich z Księżpola.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.