kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Kolędowali…

Dzieci z Przedszkola w Dereźni Solskiej świąteczną atmosferę poczuły jeszcze przed Wigilią, a to za sprawą dzielenia się opłatkiem, kolędowania i wspólnej wieczerzy.

- Reklama -

„To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha – w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha. To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku.”

toyota Yaris

Święta Bożego Narodzenia są zawsze wypełnione ogromną radością, życzliwością i kryją w sobie niepowtarzalną magię. Prawie dla każdego z nas to czas spotkań z rodziną, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego śpiewania kolęd. I właśnie w ten piękny, jeszcze przedświąteczny czas 22 grudnia w grupie 3-4-latków zapanowała świąteczna atmosfera wśród przedszkolaków. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także wigilijnych słodkości i kapuśniaku.

– Takie podniosłe chwile nie tylko przybliżają dzieciom polskie tradycje i zwyczaje świąteczne, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne przedszkolne relacje – mówi Marta Rapa, nauczycielka z Przedszkola w Dereźni Solskiej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.