- Reklama -

Kolędowali w Biszczy

27 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. "Kolęda płynie z wysokości".

Na początku wszystkich uczestników i gości przeglądu powitał dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz.

Przegląd rozpoczął się występem zespołu śpiewaczego „Rutyna”, następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowinie, zespół wokalny „Colours Of The Rainbow”, dziecięcy zespół taneczny i wokalny działający przy GOKSiR, zespół „Tik Tak” z SSP im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, zespół śpiewaczy „Krzewina”, zespół wokalny „Klaps” i „Oby” z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich, zespół śpiewaczy „Jubilatki”, dzieci z kl. I z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, zespół śpiewaczy „Baby Goździeńskie”, Gminna Orkiestra Dęta „Złota Nuta” oraz  Mateusz Stępień.

- Reklama -

Na zakończenie wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, proboszcz parafii rzymskokatolickiej ks. Stanisław Bełz oraz dyrektor GOKSiR podziękowali wszystkim za uczestnictwo w przeglądzie, wręczyli dyplomy oraz słodkie upominki.

– Bardzo cieszy nas fakt, że tak dużo mieszkańców naszej gminy zdecydowało się spędzić z nami niedzielne popołudnie, wsłuchując się w piękno kolęd i pastorałek, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się i będziemy wierni pięknej, polskiej tradycji wspólnego kolędowania – mówią organizatorzy przeglądu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.