- Reklama -

Kolędowali w Biszczy

27 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. "Kolęda płynie z wysokości".

Na początku wszystkich uczestników i gości przeglądu powitał dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz.

Przegląd rozpoczął się występem zespołu śpiewaczego „Rutyna”, następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowinie, zespół wokalny „Colours Of The Rainbow”, dziecięcy zespół taneczny i wokalny działający przy GOKSiR, zespół „Tik Tak” z SSP im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, zespół śpiewaczy „Krzewina”, zespół wokalny „Klaps” i „Oby” z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich, zespół śpiewaczy „Jubilatki”, dzieci z kl. I z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, zespół śpiewaczy „Baby Goździeńskie”, Gminna Orkiestra Dęta „Złota Nuta” oraz  Mateusz Stępień.

Na zakończenie wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, proboszcz parafii rzymskokatolickiej ks. Stanisław Bełz oraz dyrektor GOKSiR podziękowali wszystkim za uczestnictwo w przeglądzie, wręczyli dyplomy oraz słodkie upominki.

– Bardzo cieszy nas fakt, że tak dużo mieszkańców naszej gminy zdecydowało się spędzić z nami niedzielne popołudnie, wsłuchując się w piękno kolęd i pastorałek, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się i będziemy wierni pięknej, polskiej tradycji wspólnego kolędowania – mówią organizatorzy przeglądu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.