Kolarze na podium

18 sierpnia odbyła się pierwsza edycja wyścigu pod patronatem Dariusza Baranowskiego. Wyścig zorganizowany został w Wałbrzychu czyli rodzinnej miejscowości Darka Baranowskiego.

Zmagania odbywały się na górskiej trasie, gdzie zawodnicy mogli wybrać trasę 1/2 pro ok 51km i ponad 500m przewyższenia) oraz PRO (89km i ponad 1000m przewyższenia).
W rywalizacji udział wzięło dwóch zawodników BSK Miód Kozacki. Na dystansie 1/2 PRO doskonale spisał się Marcin Lipianin, który zajął I miejsce w kategorii M1 oraz II-gie OPEN. Na dystansie PRO dobre X miejsce w mocno obstawionej kategorii M3 wywalczył Tomasz Dembowski.

Mimo bardzo wysokiej temperatury i górzystej trasy zawodnicy uzyskali przeciętną średnią ponad 39km/h.

tekst: HappyBee